USD 42.00 42.35
  • USD 42.00 42.35
  • EUR 42.10 42.40
  • PLN 10.20 10.38

15 грудня: події, факти, дні народження

15 Грудня 2018 00:00
15 грудня день народження святкує журналістка видання «Хроніки Любарта» Оксана Штанько.

Рідні, друзі та колеги вітають іменинницю й бажають міцного здоров’я, барвистих емоцій, палкого кохання, щирих посмішок, родинного затишку, злагоди, творчого натхнення, невичерпної енергії та оптимізму.

Нехай в усьому тебе супроводжує успіх! Нехай кожен день буде сповнений добром та щастям!
Оксана Штанько
Оксана Штанько

Також день народження сьогодні в економіста з фінансової роботи ПП «Волинські новини» Наталії Найдич. Колеги та рідні вітають її зі святом і зичать здоров'я, наснаги, наполегливості, кар'єрного росту та достатку. Нехай доля дарує радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

Свято цього дня і у журналіста Андрія Кравченка, голови Луцької райдержадміністрації Тараса Яковлева та заслуженого архітектора України Андроша Бідзіллі.
Андрій Кравченко
Андрій Кравченко
Тарас Яковлев
Тарас Яковлев
Андрош Бідзілля
Андрош Бідзілля
Інформаційне агенство Волинські Новини вітає іменинників та зичить їм стабільності у справах, непохитного здоров’я, розуміння та підтримки однодумців, удачі, родинного тепла та Божих благословінь! Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину«. Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Сьогодні День працівників суду України. А в усьому світі відзначають Міжнародний день чаю. Ідея відзначати «День чаю» реалізувалася після обговорення на всесвітніх громадських форумах в індійському Мумбаї в 2004 році і бразильському Порту-Алегрі. Найгучніші святкування відбуваються проходить в Індії та Шрі-Ланці, але такі країни, як Непал, Індонезія, Бангладеш, В’єтнам, Кенія, Уганда, Малайзія і Танзанія, будучи також у ряді провідних світових виробників чаю, не залишаються байдужими до цього свята.

Наша хроніка:

Минулоріч двоє лучан здобули золоті нагороди на Чемпіонаті України із бразильського джіу-джитсу.

У 2016 році редакція писала про бабусю-хіпстера з Луцька, яка завойовує Instagram. Жінку навіть запрошують читати мотиваційні лекції жінкам, які призабули, що життя – кольорове і неповторне.

Два роки тому під час перегляду передріздвяної казки «Олє-лукойє» організатори збирали кошти для діток, які хворіють на невиліковні захворювання.

2014 року у цей день на залізничній станції у Ковелі зійшли з рейок 2 вагони з коксом та цистерна з рідким пеком, з якої витекло близько 500 літрів речовини. На щастя, обійшлося без жертв.

Другу перемогу на профейсійному ринзі Олександр Усик здобув 15 грудня 2013 року. Тоді йому вдалося колумбійського «Діаманта» Епіфаніо Мендозу.

Народилися:

Цього дня з’явилися на світ французький інженер-будівельник і архітектор Александер Густав Ейфель, український бандурист-віртуоз Василь Ємець, французький фізик, відкривач явища радіоактивності, лауреат Нобелівської премії Антуан Анрі Беккерель, польський лікар і лінгвіст, винахідник штучної мови есперанто Людвіг Заменгоф, український історик Микола Голубець, американський бізнесмен, нафтовий магнат («Ґетті Ойл»), один з найбагатших людей світу 1970-х років, власник найбагатшої приватної колекції картин Жан Поль Ґетті, український фізик Олекса-Мирон Біланюк, бразильський архітектор, автор плану забудови штучно створеного міста Бразиліа Оскар Німейр, перший голова Верховної Ради незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич, американський кіноактор Дон Джонсон("Детектив Неш Бріджес«, «Харлей Девідсон і ковбой Мальборо», «Бляшаний кубок»), письменниця, публіцистка, автор праць з історії фемінізму Соломія Павличко, українська спортсменка, гімнастка, срібна призерка Олімпіади 2000 року Оксана Цигульова, українська супермодель Сніжана Онопка, українська поетеса Юлія Бурковська.

Сталося:

1699 – Указом царя Петра I в Московії замість літочислення від «сотворіння світу» введено юліанський календар; відлік і святкування нового року перенесено з 1 вересня на 1 січня.

1880 – Харківське товариство водопостачання збудувало перший водогін у Харкові.

1915 – в американській газеті New York Times виходить стаття про геноцид вірмен в Османській імперії.

1932 – ЦК КП(б)У затвердив перелік 82 районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі (початок "голодомору«).

1934 – у Києві, в підвалах Народного комісаріату внутрішніх справ УСРР (пізніше Жовтневий палац), за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР були розстріляні 28 «членів» вигаданого чекістами «Об’єднання українських націоналістів», серед яких – українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.

1939 – В Атланті відбулася прем’єра фільму Дейвіда Селзніка за участю акторів Вів’єн Лі і Кларка Ґейбла «Розвіяні вітром», поставленого за романом лауреата Пулітцерівської премії Марґарет Мітчелл. Стрічка відразу стала надзвичайно популярною, побила всі рекорди касових зборів і наступного року отримала 9 "Оскарів«.

1964 – У Канаді прийнятий державний прапор із кленовим листом.

1995 – Європейський суд виніс рішення у так званій «справі Босмана», яка спричинила переворот у футбольній трансферній політиці.

2000 – В Україні остаточно припинила роботу Чорнобильська АЕС. Зруйнований в 1986 році реактор, що містив 66 тонн розплавленого ядерного пального і 37 тонн радіоактивного пилу, незважаючи на збудований захисний «саркофаг», продовжував випромінювати радіацію.

2000 – На знак протесту проти політики президента Леоніда Кучми на головній площі Києва учасниками акції «Україна без Кучми» були встановлені перші намети.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus