USD 40.95 41.35
  • USD 40.95 41.35
  • EUR 41.30 41.50
  • PLN 10.35 10.48

11 серпня: свята, події, факти. День будівельника та патент на звукове кіно

Сьогодні 00:00
Щорічно 11 серпня, починаючи з 2020 року, в світі відзначають незвичайне свято – День кінетичного піску.

Про створення цього свята оголосила провідна світова компанія з виробництва дитячих розваг Spin Master. Свято присвячене м’якому піску, від якого діти і їх батьки просто не можуть відірватися. Це принципово новий матеріал для гри і творчості, навчального та пізнавального процесу.

Сьогодні також День працівників будівельної галузі (будівельника) в Україні.

Також цього дня у Японії відзначають День грибів та День гір, у Вірменії – День національної ідентичності, у Латвії – День пам’яті бійців за свободу, в Німеччині – День синів та дочок, у Республіці ЧАД – День незалежності, у Пакистані – День прапора.

11 серпня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобномучеників Феодора і Василя Києво-Печерських і преподобного Феодора, князя Острозького, Києво-Печерського. У народі день прозвали Федір-Василь.

Цього дня народилися живописець, який працював у Візантії і Давній Русі, Феофан Грек; голландський фізик, відкрив вітамін B1, нобелівський лауреат Християн Ейкман; німецький спортивний діяч, засновник сучасної спортивної гімнастики Фрідріх Людвіг Ян; американський професійний борець, актор Халк Хоган (Террі Джин Боллі); український фігурист В’ячеслав Загороднюк; український футболіст Віталій Косовський; піонер комп’ютерних технологій, конструктор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Apple I і Apple II (США), співзасновник (разом зі Стівом Джобсом) фірми Apple Стів Возняк.

Події

1767 – в Англії востаннє спалили людину.

1804 Франц II, останній імператор Священної Римської імперії, проголосив створення Австрійської імперії, а себе – першим австрійським імператором.

1866 – у США відкрито перший у світі майданчик для катання на роликових ковзанах.

1877 – американський астроном Асаф Холл відкрив супутник планети Марс під назвою Деймос.

1906 – у Великій Британії Юджин Ласт запатентував звукове кіно. Ця подія стала знаковою в історії кінематографу та дала нове життя тогочасній кіноіндустрії. Так, крім експресивної манери гри акторів, виразності міміки й жесту у стрічках з’явився синхронно записаний звук.

1909 – американський пароплав «Арапаое» ліг у дрейф дорогою з Нью-Йорка в Джексонвілл і вперше в світовій історії подав зі свого борту сигнал SOS (три крапки, три тире, три крапки). Сигнал прийняли на острові Хаттерас у Північній Кароліні і передали судноплавній компанії.

1922 – гімном Німеччини затверджено перший куплет віршів «Дойчланд, Дойчланд юбер аллес», написаних у 1848 році професором Августом Генріхом Гофманом Фон Фаллерслебеном. Музикою гімну стала мелодія, написана Йозефом Гайдном у 1797 році як гімн Австрійської імперії. Після Другої світової війни гімн скасували, але в 1950 році знову відновили зі словами третього куплету. Нині це гімн об’єднаної Німеччини.

1926 – компанія «Kodak» оголосила про початок роботи зі створення кольорової кіноплівки.

1937 – таємний наказ № 00485 НКВС СРСР – початок т. зв. Польської операції НКВС, під час якої було арештовано 140 тисяч громадян польської національності, 111 тисяч з яких були вбиті.

1947 – у газеті «Правда» опубліковано статтю Дмитра Шепілова «Радянський патріотизм», яка стала початком кампанії зі звинувачення діячів культури у космополітизмі.

1989 – пленум Верховного суду УРСР реабілітував усіх засуджених у справі Спілки визволення України.

2003 – українські війська введені в Ірак для виконання миротворчої місії.

2008 – російські окупаційні війська під час війни проти Грузії захопили міста Сенакі, Зугдіді та Поті

2011 – запроваджено інституцію Уповноваженого Президента України з прав дитини, на посаду Уповноваженого призначено Юрія Павленка.

2016 – дослідники з’ясували, що акула ґренландська (Somniosus microcephalus), що мешкає у водах Північної Атлантики, є найбільшим довгожителем серед хребетних на Землі. Вони здатні прожити майже 400 років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus