USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

11 листопада: свята, події, факти. День енергозбереження та визволення Херсона від російських окупантів

11 Листопада 2024 00:00
Сьогодні відзначають Всесвітній день шопінгу, Всесвітній день оригамі, Міжнародний день енергозбереження.

В Україні – День визволення Херсона від російських окупантів.

У Польщі – День Незалежності, День державної служби, у Латвії – День Лачплесіса, на Мальдівах – День Республіки, у Королівстві Нідерланди – День Сінт-Мартена та День відкриття Карнавалу, у США – День ветеранів, День штату Вашингтон, Національний день десерту Санде, Національний день важкого металу, в Анголі – День Незалежності, в Німеччині – День відкриття карнавалу,

Хорватії – День захисту дітей, у Колумбії – День незалежності Картахени, у Китаї – День синглів, у Гондурасі – День стоматолога, у Новій Зеландії, Франції, Бельгії, Сербії та Міссісіпі – День перемир’я, у Сполученому Королівстві і Співдружності Націй, включаючи Австралію та Канаду, – День пам’яті, у Бельгії – Жіночий день, в Індії – Національний день освіти.

11 листопада народилися німецький король Генріх IV, український філософ доби Відродження Станіслав Оріховський, французький художник-імпресіоніст Поль Синьяк, український церковний і громадський діяч, історик, публіцист Анатолій Дублянський, український і радянський артист розмовного жанру, гуморист Юхим Березін (артистичний псевдонім – Штепсель), українська акторка Ольга Кусенко, американський письменник-фантаст Курт Воннегут, український письменник, публіцист, літературознавець Анатолій Білоус, українська концертно-камерна співачка, народна артистка України Аліна Коробко-Захарова, український актор Олександр Пархоменко, український актор та режисер Вадим Сікорський, американська кіноакторка Демі Мур, американський кіноактор Леонардо Ді Капріо, німецький футболіст Філіпп Лам.

Події

1215 – скликано найбільший в історії середньовіччя Латеранський Вселенський собор.

1417 – у Констанці завершився початий ще в 1414 році собор, який поклав край Західній схизмі, коли на папському престолі було одночасно до трьох Пап Римських. Новим Папою Римським обрано представника римської знаті Оддо Колону, який узяв собі ім'я Мартин V.

1480 – закінчилося «стояння на Угрі». Велике князівство Московське позбавилось двохсотлітнього монголо-татарського панування.

1702 – загін запорізьких козаків визволив від облоги Речі Посполитої Білу Церкву.

1790 – у Королівство Великої Британії з Китаю вперше завезли хризантеми.

1830 – проголошено державу Бельгію.

1859 – у світ вийшла поема Тараса Шевченка «Марія».

1872 – в Одесі засновано Бессарабсько-Таврійський банк.

1889 – Вашингтон став 42-м штатом США.

1909 – почалося будівництво головної бази ВМС США на Перл-Гарборі.

1917 – український полк, сформований з делегатів III Всеукраїнського військового з'їзду, придушив більшовицьке повстання в Києві.

1918 – близько п’ятої години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп'єнському лісі підписано Комп'єнське перемир'я, що означало капітуляцію Німецької імперії і кінець Першої світової війни.

1918 – територію Північної Буковини (більша частина сучасної Чернівецької області) передано до складу Королівства Румунія.

1918 – румунські війська окупували Чернівці.

1925 – вийшла перша платівка Луї Армстронга.

1930 – запатентовано газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда.

1935 – на Горлівському хімічному заводі стався вибух, що стало приводом для судового процесу над «саботажниками».

1940 – в США випустили перші автомобілі «Джип».

1940 – у концтаборі Дахау страчено 55 польських інтелігентів – перша масова страта у Дахау.

1952 – у Каліфорнії продемонстровано роботу першого відеомагнітофона.

1972 – США закрили свою останню військову базу у Республіці В'єтнам.

1973 – Ізраїль і Єгипет підписали договір, що завершив війну між ними.

1983 – студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп'ютерний вірус.

1987 – картину Ван Гога «Іриси» продали за рекордну суму – $53,6 млн.

1990 – набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обороту наркотичних і психотропних речовин.

1994 – американський мільярдер Білл Ґейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів).

1999 – у Асамблею Республіки Португалія директор лісабонського зоопарку привів лева і тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи.

2002 – оглядач «Нової газети» Анна Політковська, посилаючись на джерела в Кремлі, оприлюднила твердження щодо препарату налоксон, який використовували російські спецслужби під час штурму театрального центру в Москві і від якого загинули понад 120 заручників, а вибрав його з кількох варіантів особисто президент РФ Володимир Путін.

2022 – звільнення Херсона від російської окупації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus