USD 41.12 41.60
  • USD 41.12 41.60
  • EUR 41.15 41.60
  • PLN 10.26 10.50

1 серпня: свята, події, факти. Всесвітній день радості та День інкасатора в Україні

Сьогодні 00:00
1 серпня у світі відзначають Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, Всесвітній день радості, Всесвітній день скаутської хустки.

В Україні сьогодні святкують День інкасатора.

У США – День державності штату Колорадо, у Конго – День батьків, в Беніні – День незалежності, у Китаї – День народно-визвольної армії, у Швейцарії – День конфедерації, у Польщі – День пам’яті жертв Варшавського повстання.

Цього дня народилися французький науковець, біолог, творець еволюційної теорії, попередник Чарльза Дарвіна Жан Батіст Ламарк, американський письменник Герман Мелвілл («Мобі Дік»), український політичний та церковний діяч, ідеолог УАПЦ, голова Ради Мiнiстрiв УНР Володимир Чеховський, французький модельєр Ів Сен-Лоран, латиський актор театру й кіно Івар Калниньш, український громадський діяч, багаторічний президент Фонду «Демократичні ініціативи», учасник дисидентського руху Ілько Кучерів, англійський рок-музикант, вокаліст групи Def Leppard Джо Елліот, американський кінорежисер, володар «Оскара» за фільм «Краса по-американськи» Семюел (Сем) Мендес, півзахисник мюнхенської «Баварії» та збірної Німеччини з футболу Бастіан Швайнштайгер.

Події

30 до н. е. – покінчив життя самогубством римський державний діяч Марк Антоній.

23 – римський воєначальник Юлій Цезар Друз, син імператора Тіберія, отруєний дружиною Лівіллою.

69 – повстання батавів: у римській провінції Нижня Германія германське плем’я батавів розпочало повстання проти римського правління під проводом Юлія Клавдія Цивіліса.

527 – Юстиніан I став одноосібним правителем Візантійської імперії.

1192 – армія Річарда Левове Серце висадилася в районі Яффи та завдала поразки військам Саладина.

1492 – перша письмова згадка про Запорізьких козаків: під Тягинею, в низов’ях Дніпра, козаки взяли на абордаж османську галеру, з якої визволили невільників.

1498 – мандрівник Христофор Колумб вперше ступив на землю континентальної Америки в районі півострова Парія (сучасна Венесуела). Вважаючи, що це острів, Колумб назвав його Isla Santa (Святий Острів) і проголосив власністю Іспанії.

1578 – розпочалася одна з найбільших арктичних експедицій: англійський мореплавець Мартін Фробішер на 15 кораблях відправився на вивчення арктичної Канади.

1774 – британський вчений Джозеф Прістлі вперше отримав чистий кисень.

1780 – Швеція оголосила про свій постійний нейтралітет.

1793 – у Французькій республіці введено метричну систему мір і ваг, котра згодом стала основою міжнародної єдиної системи вимірів.

1798 – розпочалася Абукірська битва: британський флот адмірала Гораціо Нельсона здобув перемогу над французьким флотом (віце-адмірала Франсуа Брюеса).

1806 – німецькі держави Баварія, Вюртемберг, Баден, Гессен-Дармштадт, Нассау (обидві лінії), Берг, ерцканцлер Дальберг і вісім інших німецьких князівств оголосили про свій вихід із складу Священної Римської імперії.

1822 – російський імператор Олександр I підписав рескрипт «Про заборону таємних товариств і масонських лож». У молодості імператор сам був «вільним каменярем», і метою рескрипту була боротьба не з ложами, а з таємними товариствами (майбутніми декабристами), про діяльність яких стало відомо органам політичного розшуку.

1838 – рабство заборонене у переважній більшості колоній Британської імперії.

1876 – Колорадо стає 38-м штатом Сполучених Штатів Америки.

1914 – через чотири дні після оголошення Австро-Угорською імперією війни Королівству Сербія, Німецька імперія і Російська імперія оголосили війну одна одній, у Французькій республіці проведено загальну мобілізацію, а перші німецькі загони увійшли до Люксембургу, щоб почати наступ на Французьку республіку. Протягом наступних трьох днів Російська імперія, Французька республіка, Бельгія і Велика Британія утворили коаліцію у війні проти Австро-Угорської імперії та Німецької імперії. Почалась Перша світова війна, котра забрала життя 20 мільйонів людей.

1920 – у Відні сформовано закордонний (екзильний) уряд Диктатора ЗУНР, головна мета якого – домагатися відновлення незалежності ЗУНР дипломатичними засобами.

1923 – Раднарком УРСР ухвалив рішення про початок українізації.

1924 – у Буенос-Айресі (Аргентина) засновано українське товариство «Просвіта».

1936 – чергові Олімпійські ігри відкрив у Берліні Адольф Гітлер.

1941 – на зайнятій німцями території Західної України створено дистрикт «Галичина» з центром у Львові.

1943 – під Делятином нацисти розгромили загін Сидора Ковпака.

1944 – о 17:00 за Варшавським часом почалося повстання у Варшаві (Варшавське повстання 1944 року).

1953 – швейцарський вчений Огюст Пікар разом із сином Жаком закінчив будівництво батискафа «Трієст», на якому в 1960 році Жак спуститься на дно Маріанської западини на глибину 10 916 м.

1960 – проголошена незалежна Республіка Дагомея (в 1975–1990 – Народна Республіка Бенін), сучасна Республіка Бенін.

1977 – у Києві відкрито Центральний будинок художника.

1990 — 500-ліття Запорозького козацтва.

1991 – Президент США Джордж Герберт Вокер Буш у Києві виголосив промову, в якій однозначно висловлювався за збереження СРСР і підтримку М. Горбачова.

1997 – у Військово-Морських Силах Збройних Сил України на підводному човні, який отримав назву «Запоріжжя», піднятий Військово-морський прапор України.

2008 — повне сонячне затемнення, яке можна було спостерігати переважно у північній та центральній частині Азії, а часткові фази - майже по всій Євразії.

2009 — експрем'єр Данії Андерс Фог Расмуссен став генсеком НАТО

2010 — набрала чинності Конвенція про касетні боєприпаси.

2016 – На базі частини ремонтних цехів ПАТ «Запоріжсталь» утворився Запорізький ливарно-механічний завод (Запоріжжя)
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus