USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

1 листопада: свята, події, факти. День народження ЄС та Всесвітній день екології

1 Листопада 2024 00:00
Цього дня світ відзначає День народження Європейського союзу, Всесвітній день вегана, католицький День усіх святих, День обізнаності про синдром Леннокса-Гасто, Міжнародний день вина «Ксіномавро», Всесвітній день бізнес-аналізу, Всесвітній день доброзичливого ставлення до юристів, Всесвітній день екології та екологів.

В Алжирі - День Революції, на Антигуа і Барбуда - День незалежності, на Віргінських островах – День свободи, у США – День американських авторів, День приготування їжі своїм вихованцям, День оцту, День просмажених молюсків, День зубної щітки, День паштету, День суші, у Сальвадорі – День диктора, в Індії - День заснування Харьяна, День заснування штату Карнатака, Керала та Чхаттісгарх, в Японії – День класики, День пам’яті сил самооборони, День собаки, в Мексиці – День мертвих, у Бутані – День коронації короля, у Самоа - День посадки дерев, у Болівії - День всіх святих.

1 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих безсрібників Косми і Дам'яна. Вони були братами та лікарями, які жили в III столітті в Римській імперії. Були відомі своєю відданістю християнській вірі та лікували людей безкоштовно, за що отримали прізвисько "безсрібники".

Косма і Дам'ян були обдарованими лікарями, які допомагали багатьом людям, незалежно від їхнього соціального статусу чи віросповідання. Вони лікували як фізичні, так і духовні хвороби, здійснюючи багато чудесних зцілень.

Братів замучили за віру у Христа близько 287 року. Їхні реліквії стали об'єктом поклоніння, а пам'ять про них шанується в православній церкві 14 липня та 1 листопада за новоюліанським календарем.

1 листопада День ангела святкують Давид, Дем'ян, Денис, Дмитро, Іван, Олександр, Петро, Федір, Яків, Єлизавета, Уляна.

Цього дня народилися італійський живописець і скульптор П’єтро де Кортона; французький поет, теоретик класицизму Нікола Буало; нідерландський композитор, органіст і педагог Йоган Вагенар; італійський скульптор Антоніо Канова; український актор Василь Яременко; український поет, фольклорист, етнограф Іван Манжура; кобзар Дем’ян Симоненко; українська поетеса та прозаїк Чайка Дніпрова; американський письменник Стівен Крейн; український скульптор Володимир Луцак; український режисер, актор, народний артист України, художній керівник львівського театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун; український поет і перекладач поезії Григорій Латник; український графік Олексій Кузьменко; український каноїст, олімпійський чемпіон Сергій Пострєхін; валлійський футболіст та тренер Марк Гьюз; український економіст Ігор Бураковський; українська науковиця Марія Доценко; засновник мистецької агенції «Наш Формат» Владислав Кириченко; рокспівак (Red Hot Chili Peppers) Ентоні Кідіс; українська скрипалька Мирослава Которович.

Події

1179 – Філіппа ІІ, першого з королівської династії Капетингів, коронували в Реймському соборі.

1512 – уперше відкрито для відвідувачів розпис Сікстинської капели, який виконав Мікеланджело.

1525 – починається експедиція Франсиско Пісарро до Перу.

1604 – у бенкетній залі королівського палацу Вайтголл в Лондоні відбулася прем’єра трагедії Шекспіра «Отелло».

1755 – столицю Королівства Португалія Лісабон повністю зруйнував землетрус. Загинуло близько 32 тисяч осіб, понад 100 тисяч поранено.

1781 – в Габсбурзькій монархії скасовано кріпосне право.

1800 – Джон Адамс став першим президентом США, який в’їхав у Білий дім.

1814 – відкрився Віденський конгрес (до 9 червня 1815), скликаний з ініціативи Великої Британії, Російської імперії, Австрійської імперії і Королівства Пруссія після закінчення наполеонівських війн з метою реставрації Бурбонів у Франції і закріплення нових кордонів у Європі.

1894 – у Парижі французький мікробіолог Еміль Ру оголосив про створення антидифтерійної сироватки.

1914 – у Канаді ухвалили Акт, за яким українці – вихідці з Австро-Угорської імперії – були поміщені в концтабори, де деяких з них утримували до 1920 року.

1918 – «Листопадовий чин» у Львові. Українці взяли владу в місті, невдовзі було проголошено ЗУНР.

1922 – припинено існування Османської імперії, проголошено утворення Турецької республіки.

1927 – створено футбольний клуб «Динамо» (Київ).

1936 – Беніто Муссоліні вперше назвав союз Королівства Італія і Третього Рейху «віссю».

1939 – Верховна Рада СРСР ухвалила закон про включення Західної України до складу СРСР із підпорядкуванням її УРСР.

1939 – Третій Рейх анексував Західну Польщу і Данциг (Гданськ).

1945 – Спеціальна комісія союзників оголосила, що Гітлер мертвий.

1991 – Чечня проголосила свою незалежність.

1993 – у Литві уведено візовий в’їзд для жителів СНД.

2006 – у Великобританії скоєно замах на колишнього офіцера ФСБ та КДБ Олександра Литвиненка, який критикував російський уряд і втік за кордон, побоюючись помсти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus