USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70

1 червня: свята, події, факти. Міжнародний день захисту дітей та День малювання

1 Червня 2024 00:00
Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день захисту дітей, Всесвітній день батьків, Всесвітній день молока, День малювання, День рішучості, Всесвітній день рифів.

У Польщі – День без алкоголю, у США – День державності штату Кентуккі, День Оскара-буркуна, День державності штату Теннессі, День «Корабель не здавати», День вдячності рекрутерам охорони здоров’я, День сміливості, День прийому Геймліха, День «Одягніть сукню», День «Підкинь монетку», День «Скажи що-небудь приємне», День ходьби босоніж, День оливок, День торта з фундуком, День друга по листуванню, в Китаї – День дитини, у Камбоджі – День посадки дерев, у Монголії – День матері і дитини, у Беніні – Фестиваль дерев, у Канаді – День «Пухлої товстунки», у Кенії – День свободи, у Грузії – День пришестя Хрестительниці Грузії (Нінооба), в Японії – День зміни одягу, у Тунісі – День Конституції, у Вірменії – День пам’яті святої Гаяне, у Самоа – День незалежності, в Малайзії – День даяків, у Палау – День президента, в Мексиці – День військово-морського флоту, в Індонезії – День Панча Сила.

1 червня народилися український релігійний і громадський діяч, єпископ УГКЦ, місіонер, блаженний священномученик католицької церкви Василь Величковський, американська кіноакторка, секс-символ свого часу Мерилін Монро, український кіноактор Микола Засєєв-Руденко, композитор, родоначальник російської класичної музики Михайло Глінка, латвійський і український співак, переможець «Фабрики зірок-3» Стас Шурінс (Станіслав Шурін), український співак, композитор, бард, лучанин В’ячеслав Хурсенко та відомий волинський композитор Петро Свіст – автор багатьох популярних творів, серед них «Гарний козак, гарний», «Ви душу виливаєте мені», «Фіалка» та інших.

Події

794 – король Карл Великий відмовився підкоритися рішенням VIII Вселенського собору 787 року, що стосувалися поклоніння іконам – на соборі франкських богословів, що проходив у Франкфурті-на-Майні, він утвердив свою незалежність від Візантії попри те, що це йшло всупереч волі папи Адріана I.

1475 – османський флот під командою великого візира і капудана-паші Гедик Ахмеда почав облогу Кафи.

1479 – у Копенгагені було відкрито перший у Данії університет.

1494 – у казначейських звітах Шотландського королівства зафіксована перша письмова згадка про шотландське віскі. Винокуром був монах Джон Кор.

1533 – короновано Анну Болейн, нову королеву-консорт (у шлюбі з англійським королем Генріхом VIII).

1652 – почалася битва під Батогом між союзною армією Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої під командуванням Мартина Калиновського. Була однією з важливих подій під час Хмельниччини і завершилася перемогою союзників.

1831 – під час дослідження Арктики англійський мандрівник Джеймс Кларк виявив місце розташування Північного магнітного полюсу Землі.

1838 – діячі культури викупили з кріпосної неволі Тараса Шевченка.

1845 – зафіксовано рекордний за дальністю переліт домашнього голуба – він подолав відстань довжиною 11 тисяч кілометрів (Намібія-Лондон) за 55 днів.

1862 – на всій території США було заборонено рабство.

1869 – американський винахідник Томас Едісон отримав патент на електричний реєстратор голосування.

1880 – у будівлі банку Нью-Хейвена (шт. Коннектикут) був встановлений перший платний телефон-предтеча сучасних телефонів-автоматів.

1893 – у Берліні відбулась прем’єра опери Дж. Верді «Фальстаф».

1919 – розпочався загальний наступ військ Армії УНР на протибільшовицькому фронті.

1924 – зі складального конвеєра зійшов перший 6-циліндровий автомобіль нової марки Chrysler.

1935 – у Великій Британії запроваджено номерні знаки до автомобілів і обов’язкову здачу екзаменів на водійські права.

1938 – у США вийшло 1-е число журналу коміксів «Action Comics», в якому з’явився славнозвісний нині Супермен. Авторами коміксу були Джеррі Сігел і художник Джо Шустер, а за сюжетну основу взято біблійну легенду про Мойсея, батьки якого, щоб врятувати життя сину, були змушені підкинути його чужим людям. Перша новела коміксу розповідала про народження маленького хлопця на ім’я Кал-Ел на планеті Криптон, якого незадовго до вибуху планети ракетою відправили на Землю. Перші примірники «Action Comics» коштували 10 центів, а 1995 на аукціоні за них давали вже по 75 тисяч доларів.

1943 – над Біскайською затокою німці збили літак, в якому, на їхню думку, з Лісабона до Лондона летів британський прем’єр Вінстон Черчилль. Насправді ж це був звичайний цивільний літак, всі пасажири котрого загинули, включно з британським актором Леслі Говардом, славетним виконавцем ролі Ешлі Вілкіса у фільмі «Звіяні вітром».

1946 – вперше в Британії були видані телевізійні ліцензії. Вони коштували 2 фунти.

1946 – за вироком трибуналу у Бухаресті страчено пронацистського диктатора Румунського королівства (1940–1944) генерала Йона Антонеску.

1950 – фірма грамзапису «Decca Records» випустила першу в світі платівку на 331 ≈ 3 об/хв.

1958 – під час політичної кризи, пов’язаної з повстанням в Алжирі, Шарль де Голль став прем’єр-міністром Франції. Герой 2-ї Світової війни і лідер впливової політичної партії, де Голль вважався єдиною особою, здатною консолідувати французьке суспільство. Він отримав повноваження керувати країною протягом 6 місяців за допомогою виданих ним декретів, ініціював прийняття нової конституції, і в грудні 1958 був обраний президентом П’ятої Республіки. За наступні 10 років де Голь надав незалежність Алжиру, започаткував французьку атомну програму, відновив міжнародну роль Франції як самостійної політичної сили. Але заворушення та страйки 1968 року різко знизили популярність де Голля і в квітні 1969 79-річний президент пішов у відставку.

1961 – сингл Елвіса Преслі «Surrender» вийшов на першу сходинку британського хіт-параду.

1964 – гурт The Beatles випустив сингл "Sweet Georgia Brown"/"Take Out Some Insurance On Me Baby«.

1967 – диск The Beatles «Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band» став «золотим» у Великій Британії та США і вийшов на першу позицію в хіт-парадах цих країн (у США він протримався в лідерах 19 тижнів, у Великій Британії – 27). Згодом «Sgt. Pepper’s» отримав чотири нагороди «Ґреммі».

1969 – у Канаді на радіо і телебаченні заборонено рекламу тютюнових виробів.

1980 – почав роботу перший цілодобовий інформаційний канал Cable News Network (CNN), який, за словами його власника Теда Тернера, буде в ефірі «до кінця цього світу».

1981 – вийшов альбом Джорджа Гаррісона «Somewhere in England».

1988 – президент США Рональд Рейган і радянський лідер Михайло Горбачов обмінялися в Москві ратифікаційними документами по договору про скорочення ядерних ракет середнього радіуса дії, підписаного у грудні 1987 року.

1990 – на екрани США вийшов фільм «Згадати все» за участю Арнольда Шварценеггера.

1990 – у Вашингтоні президент США Джордж Буш та радянський лідер Михайло Горбачов підписали договір про припинення виробництва хімічної зброї та скорочення вже існуючих її арсеналів.

2001 – в непальській столиці Катманду наслідний принц Дипендра розстріляв усю свою сім’ю і застрелився сам, при цьому загинув король Бірендра і майже всі члени королівської сім’ї.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus