На Волинь привезли унікальні артефакти Трипілля
![](/resize/450x299/r/files/news/2024/03-22/379447/417579112_725863146398201_9115697422903508475_n.jpg)
У Луцьку в Арт галереї «Образ» 21 березня відкрилася виставка колекції зразків Трипільської цивілізації, представлена Народним музеєм України.
Участь у відкритті експозиції взяв голова обласної ради Григорій Недопад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, музейники, історики та краєзнавці.
Голова громадського об’єднання Народний музей України Діана Юрко розповіла, що центральним експонатом виставки є велика таріль з назвою «Усмішка», якій за оцінками експертів від 5 до 7 тисяч років.
«Ви також побачите тут залишки трипільських ниток. Настільки древніх ниток історія не знає. А це свідчення того, що наші предки ходили не в шкурах, а у тканому одязі і столи застеляли скатертинами, про що свідчать відбитки на горщиках. Це була надзвичайно розвинена цивілізація, яка існувала ще до Єгипту і Шумеру. А українці – її нащадки. У важкий час війни нас має надихати цей спадок. Хочу, аби всі ми долучалися до його дослідження», – звернулась вона до присутніх.Читати ще: У печері на Тернопільщині знайшли артефакти Трипільської культури
Ідейний натхненник демонстрації колекції трипільських артефактів в обласному центрі Митрополит Луцький і Волинський Михаїл додав, що для презентації виставки не випадково обраний день весняного сонцестояння: «Сьогодні наступає 7 533 літо. Це культурні традиції, які існували у дохристиянський час та існують донині. Церква Христова і сьогодні пов’язує своє життя із давніми обрядами».
Своєю чергою голова Волиньради Григорій Недопад, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості дослідження історії України. «Трипільська культура – це складова генофонду України. Це те давнє і глибоке, якого немає на болотах, як би не намагались переписати історію наші вороги. Дивишся на ці дати – 4000 тисячі і більше років до нашої ери – і усвідомлюєш: коли на території росії мешкали лише дикі звірі, на нашій землі вирувало цивілізоване життя і високорозвинена культура. Тому головне для усіх нас – не тільки берегти уже досліджене, а й розвивати, примножувати цей спадок і популяризувати його», – резюмував Григорій Недопад.
В якості подяки за можливість долучитися до історично-культурних витоків відвідувачам пропонують зробити донат на дрони для оборонців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Участь у відкритті експозиції взяв голова обласної ради Григорій Недопад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, музейники, історики та краєзнавці.
Голова громадського об’єднання Народний музей України Діана Юрко розповіла, що центральним експонатом виставки є велика таріль з назвою «Усмішка», якій за оцінками експертів від 5 до 7 тисяч років.
«Ви також побачите тут залишки трипільських ниток. Настільки древніх ниток історія не знає. А це свідчення того, що наші предки ходили не в шкурах, а у тканому одязі і столи застеляли скатертинами, про що свідчать відбитки на горщиках. Це була надзвичайно розвинена цивілізація, яка існувала ще до Єгипту і Шумеру. А українці – її нащадки. У важкий час війни нас має надихати цей спадок. Хочу, аби всі ми долучалися до його дослідження», – звернулась вона до присутніх.Читати ще: У печері на Тернопільщині знайшли артефакти Трипільської культури
Ідейний натхненник демонстрації колекції трипільських артефактів в обласному центрі Митрополит Луцький і Волинський Михаїл додав, що для презентації виставки не випадково обраний день весняного сонцестояння: «Сьогодні наступає 7 533 літо. Це культурні традиції, які існували у дохристиянський час та існують донині. Церква Христова і сьогодні пов’язує своє життя із давніми обрядами».
Своєю чергою голова Волиньради Григорій Недопад, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості дослідження історії України. «Трипільська культура – це складова генофонду України. Це те давнє і глибоке, якого немає на болотах, як би не намагались переписати історію наші вороги. Дивишся на ці дати – 4000 тисячі і більше років до нашої ери – і усвідомлюєш: коли на території росії мешкали лише дикі звірі, на нашій землі вирувало цивілізоване життя і високорозвинена культура. Тому головне для усіх нас – не тільки берегти уже досліджене, а й розвивати, примножувати цей спадок і популяризувати його», – резюмував Григорій Недопад.
В якості подяки за можливість долучитися до історично-культурних витоків відвідувачам пропонують зробити донат на дрони для оборонців.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
18 липня: свята, події, факти. Всесвітній день слухання, у США цього дня жінкам офіційно дозволили кермувати авто![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Потрібні роки: назвали, за скільки часу вдасться відновити найбільшу ГЕС України
17 Липня 2024 23:48
17 Липня 2024 23:48
На Волині державі хочуть повернути лісові землі вартістю понад 100 мільйонів
17 Липня 2024 23:30
17 Липня 2024 23:30
Українці готові менше витрачати гроші: індекс споживчих настроїв знизився
17 Липня 2024 23:11
17 Липня 2024 23:11
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
17 Липня 2024 23:09
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 23:09
Більшість українців не почуваються європейцями. Опитування
17 Липня 2024 22:53
17 Липня 2024 22:53
То в ліс пішов, то чарку випив: волинянина судили за ухилення від мобілізації, а він пропускав засідання
17 Липня 2024 22:34
![](/public/images/logo.png)
17 Липня 2024 22:34
19-річна скороходка з Волині перемогла на відкритому чемпіонаті Франції з легкої атлетики
17 Липня 2024 22:16
17 Липня 2024 22:16
В Україні готують нові правила видавання лікарняних: чого очікувати
17 Липня 2024 21:57
17 Липня 2024 21:57
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.