USD 42.50 42.82
  • USD 42.50 42.82
  • EUR 42.70 43.00
  • PLN 10.22 10.40

Зазирнути у реанімобіль та в авто пожежників: любешівські школярі вдруге взяли участь в акції «Безпечний пішохід». Фото

3 Грудня 2019 19:04
У Любешівській об’єднаній територіальній громаді вже вдруге відбулася освітня кампанія «Безпечний пішохід». Цього разу правил безпечної поведінки навчали учнів В’язівненської гімназії.

Захід організували з нагоди візиту до Любешівської ОТГ делегації із ґміни Ґлуськ Люблінського повіту. Поляки завітали на Волинь 2-3 грудня, аби не лишень познайомитися із Любешівською ОТГ, а й навіть укласти угоду про співпрацю.

Нагадаємо, освітня кампанія «Безпечний пішохід» відбувається в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», що стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Читайте ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

У проекті беруть участь 32 польські ґміни та 15 волинських ОТГ. Він покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька (Володимир-Волинський район), Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська (Іваничівський район), Вишнівська, Рівненська (Любомльський район), Голобська, Дубівська, Колодяжненська (Ковельський район), Заболоттівська (Ратнівський район), Шацька (Шацький район), Любешівська (Любешівський район), Жидичинська (Ківерцівський район), Луківська (Турійський район) ОТГ.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг»та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської«Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг». Проект втілюватимуть до 2020 року, він передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням. На Волинь завдяки цьому проекту буде залучено €210 тис.

Читайте ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Заходи в рамках кампанії, яка має на меті охопити близько 4500 дітей, уже відбулися в Павлівській, Любешівській, Поромівській, Устилузькій, Рівненській, Литовезькій, Шацькій, Іваничівській, Луківській та Дубівській ОТГ.
У В’язівненській гімназії нині навчається 116 учнів. Її відвідують не тільки діти з В’язівного, а й із Зарудчів та Любешева. Директор гімназії Микола Шукалович неабияк тішиться, що саме в їхню школу приїхала команда кампанії «Безпечний пішохід» та поважні гості із Польщі.

«Для наших дітей за щастя посидіти в службовому транспорті пожежників й поліцейських, зазирнути в сучасний реанімобіль й почути від кваліфікованого медика, як працює швидка допомога. Ми, звісно, вчимо наших дітей правилам поведінки в екстремальних ситуаціях, але коли це роблять реальні фахівці, то й знання такі засвоюються краще, все-таки практика – понад усе. До того ж, це видовищно, весело й направду пізнавально. Сьогоднішній день їм запам’ятається надовго, – радіє директор. – Заради такого не гріх прогуляти кілька уроків. Програму ми швиденько надолужимо, головне – у дітей незабутні враження, а з ними й нові знання та навики. Краще один раз побачити наживо, ніж відсидіти десять теоретичних уроків».

«Нещодавно у нашій школі був тиждень безпеки дорожнього руху. Це і вікторини, і показ фільму, а для найменших мультика, про правила дорожнього руху. Класні керівники само собою проводять з учнями відповідні заняття, – додає заступник директора з навчально-виховної роботи Ярослав Оласюк. – А оскільки чимало діток довозимо у школу з сусідніх населених пунктів, то знання правил поведінки на дорозі дуже важливі. Сучасних школярів зацікавити важко, тому заходи на кшталт «Безпечного пішохода» справді дуже корисні».
Із місцевими школярами працювали т.в.о. інспектора зв’язків із громадськістю відділу патрульної поліції у м. Ковелі Олена Дмитрук та старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Волинській області Роман Ткачук. Поліцейські констатують, що дітям і справді бракує знань із правил дорожнього руху.

«До дітей різного віку у нас різні підходи. Але якого б віку не була дитина, усім дуже цікаво посидіти в службовому авто, побачити пістолет, роздивитися амуніцію. Розпитують у нас про цікаві історії, які траплялися на роботі, і навіть не соромляться запитувати, яка у нас зарплата, адже часто зізнаються, що й самі міркують про роботу в поліції», – розповідає Роман Ткачук.

«Діти сприймають поліцейського як друга, так і повинно бути. Хоча часто нам доводиться стикатися із тим, що батьки і вчителі лякають дітей поліцією. Тому ми всіляко намагаємося пояснювати, що ми не каральний орган, що нас не варто боятися, а навпаки звертатися у разі потреби. Вчимо дітей не лише ПДР, а й навіть не брати чужі речі, вчимо, що за будь-які негідні дії є наслідки. Мусимо виховувати законослухняне покоління».

Заступниця начальника Любешівського відділення поліції Віта Мартинюк розповідає, що минулоріч у районі суттєво зросла кількість ДТП за участю неповнолітніх – плюс 300% у порівнянні із 2017 роком. «Це пов’язано із тим, що у багатьох з’явилися дешеві автомобілі з Європи, відтак чимало неповнолітніх почали керувати автотранспортом, а це, ясна річ, часто призводить до аварій. А взагалі дві основні причини ДТП – керування у нетверезому стані та неповнолітні за кермом, – пояснює поліцейська. – Тому ми почали більше притягати батьків до відповідальності, а заодно посилили просвітницьку роботу з дітьми. Приємно, що цьогоріч збільшилася кількість адміністративних стягнень за порушення правил керування автотранспортом».
Заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Тарасюк наводить промовисту статистику: із сотні людей, які загинули на дорогах, двадцять могло б вижити, якби їм вчасно надали правильну домедичну допомогу. А чимало нещасть на дорогах можна було би просто уникнути, якби люди використовували флікери. Саме тому у рамках кампанії «Безпечний пішохід» світловідбивні аксесуари роздають дітлахам. «Дуже рада, що у В’язівному участь у кампанії «Безпечний пішохід» взяли не лише учні 1-4 класів, як це задумано, а усі учні школи, – каже вона. – Дуже важливо виховувати культуру використання флікерів – спеціальних світловідбивних засобів, які допомагають водієві завчасно побачити пішохода. І ми це робимо».
Опісля відвідин школи у В’язівному польській делегації провели екскурсію Любешевом й познайомили з його понад 500-літньою історією. Як відомо, Любешівська ОТГ – найбільша на Волині, до неї входить 37 населених пунктів, проживає майже 29 тисяч осіб. Начальник відділу екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» Віталій Веремчук розповів гостям про історію краю. Оскільки Любешів перебував у складі Речі Посполитої, у містечку лишилося чимало історичних пам’яток, які мають безпосередній стосунок до польської історії. Делегація мала нагоду відвідати Костел і келії монастиря капуцинів XVIIIст., який і нині функціонує, й поспілкуватися з місцевим ксьондзом. Завітали також у келію монастиря католицького ордену піарів в будинку колишньої монастирської школи, в якій навчався герой Польщі Тадеуш Костюшко, а нині знаходиться клас вивчення польської мови. Побували також і біля в’їзної брами садиби Чернецьких XVIIIст. тощо.

Другий день візиту польських гостей виявився не менш насиченим. Цього дня делегація побувала на старовинному польському кладовищі, відвідала пожежне депо у селі Судче, завітала на благодійний захід з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю та у Територіальний центр соціального обслуговування.
Справжньою подією для обох сторін стало підписання угоди про співпрацю між Любешівською ОТГ та ґміною Ґлуськ. Зі слів голови Любешівської ОТГ Олега Куха, громади планують співпрацювати у різних сферах: освіта, спорт, туризм, відпочинок дітей тощо. «Сподіваємося на перспективу участі у спільних міжнародних проектах, на взаємодопомогу та ефективну комунікацію. І дуже дякуємо міжнародному проекту зі створення добровільних рятувальних підрозділів, адже саме завдяки цьому проекту ми познайомилися. Лишається працювати й розвиватися», – резюмував селищний голова.

Заступник війта ґміни Ґлуськ Адам Куна також висловив сподівання, що після підписання угоди громади активно співпрацюватимуть й допомагатимуть одна одній: «На Любешівщині ніхто з нас раніше не бував, тому нам дуже цікаво познайомитися із цією громадою. Найцінніше у таких зустрічах – це особисті знайомства, контакти, які, я певен, стануть корисними у майбутньому. Є що показати, дуже багато робиться. І ми теж чекаємо вас в гості. Хоча з історичного погляду ми маємо, мабуть, менше, як ваш Любешів».

«Я під великим враженням від професіоналізму і великої праці, яка здійснюється нашими українськими партнерами. Маю надію, що ми будемо й надалі плідно співпрацювати у нових проектах. І так само дуже тішуся, що завдяки нашому проекту українська і польська громада дійшли до співпраці, це дві активні громади, у яких все вийде», – підсумувала директорка «Асоціації органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг» Галина Грабарчук.

Ірина КАЧАН

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus