USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Знайшли мозаїку, яка може змінити погляд на історію Британії. Відео
Археологи виявили першу відому британську мозаїку, створену в середині V ст., на руїнах римської вілли Чедворт у Глостерширі. Припускають, що знахідка може змінити погляд на історію Британії тих часів.

Про це інформує Gazeta.ua з посиланням на The History Blog.

Традиційно історики вважали, що економіка Британії пішла на значний спад наприкінці IV ст. Ситуація погіршилася після відходу римлян 410 року. Функціонери, полководці та солдати легіонів забирали із собою зарплатню та решту грошей, а ті що залишилися на місцях не отримували їх зовсім, адже нові на острів не завозили. Тоді ж населення відмовилося від дорогого імпорту, розкішних ремесел та перейшло до натурального господарства. Великі міста та вілли покинули зовсім чи перепланували. Розпочалися «темні віки».

Однак, за словами археологів, нові відкриття у багатьох місцях свідчать, що багато адміністративних районів пережили крах римського правління та прихід до влади місцевих воєначальників і в цьому Чедворт не є якимось унікальним.
Датувати мозаїку допомогли виявлені в так званій кімнаті 28 вілли залишки вугілля та кісток. За ними встановили, що стіни маєтку заклали 424 року, а отже, мозаїку могли покласти лише після того. Нині її майже втрачено, збереглися лише краї вкриті візерунком.

Вчені розповідають, що за якістю вона значно поступається більш давнім мозаїкам, але її вік називають вагомим доказом того, що мозаїчні роботи виконували і за відсутності римської адміністрації та багатств, а мешканці вілли вели витончене життя ще десятки років.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus