USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24
Світ вражає: Живі релікти: 10 стародавніх істот, які все ще існують
Яких істот тільки немає на Землі, але цих по праву можна вважати унікальними. Ви навіть не підозрюєте про те, що людство ділить планету з масою абсолютно живих реліктів, які зародилися ще сотні мільйонів років тому. Вчені ламають голови над примхами еволюції - справді, не дуже зрозуміло чому в даних конкретних випадках види не розвиваються, а ніби застигають в своєму незмінному стані, пише znaj.ua.


Наутілус

Цей молюск з'явився 500 мільйонів років тому в епоху палеозою. Тут еволюція вирішила, що вже зробила все можливе: в наші дні наутилус виглядає точно так само, та й спосіб життя веде такий же, як і його далекі предки.



Акула-гоблін

Свою назву отримала за химерну зовнішність: морда цієї акули закінчується довгим дзьобовидним виростом, а довгі щелепи можуть далеко висуватися. Найбільша відома особина досягала довжини 3,8 метра і важила 210 кг. Мешкає вона на глибині від 300 до 1300 метрів, але може опуститися і глибше. Її можна зустріти в теплих і помірних водах Атлантичного і Індійського океанів, а також поблизу Африки і Каліфорнії.



Єхидна

Сто п'ятдесят мільйонів років - в такому віці пристойні звірі вже вимирають. Але тільки не єхидна, організм якої виглядає максимально непристосованим до суворої дійсності наших днів.



Тихоходки

Вчені називають тихоходок ідеальними істотами: за сотні мільйонів років еволюції ці мікроскопічні створіння взагалі не змінилися - вони також витримують будь-які навантаження, від екстремальних температур до радіаційного випромінювання. Космос? У космосі тихоходки відчувають себе чудово.



Рак-богомол

Недалекоглядні акваріумісти нерідко потрапляють в халепу, саджаючи такого рака в акваріум. Своїми клешнями рак-богомол здатний завдавати неймовірно потужні удари, яким не може протистояти навіть товсте скло.



Критозябрець алегамський

Язик можна зламати. Це найбільша в світі саламандра, що з'явилася на планеті ще 170 мільйонів років тому.


Капібара

Всупереч загальній думці, капибара зовсім не такий вже рідкісний звір. У Південній Америці гризун зустрічається на берегах багатьох водойм. Більш того, капібари часто беруть в якості домашнього вихованця - і навіть не уявляють, що завели тварину з родоводом в 9 мільйонів років.



Окапі

А ось у окапі все не так райдужно, як у капібар. Останні представники виду (менше 10 тисяч особин) влаштувалися в Конго - не найбезпечніший район нашої планети.


Лілова жаба

Все своє життя лілова жаба проводить глибоко в багнюці. Вона з'явилася ще 130 мільйонів років тому, але вчені виявили її тільки в 2003 році - вгадайте де? Правильно, під товстим шаром мулу.



Пекельний вампір

Зовсім не ясно, чому вчені вирішили дати цьому невинному родичу кальмара таке жорстоке прізвисько. Пекельний вампір виростає всього в 15 сантиметрів завдовжки, а харчується планктоном.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus