USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Земля вибухає зсередини – вчені
У 2018 році вже декілька вулканів вивергалися в різних частинах земної кулі і навіть призвели до людських жертв.

Вчені підкреслюють, що це може говорити про зростання вулканічної активності. Дослідники побоюються, що Земля просто вибухає зсередини і вже скоро може статися глобальна катастрофа, пише Голос.

У цей час по всьому світу «розкидані» десятки потенційно небезпечних вулканів, кожен з яких може «вибухнути» в будь-який момент. Вчені передбачили, що руйнівні виверження, швидше за все, будуть продовжуватись. Людям залишається тільки гадати, який з вулканів проявить себе таким. Якщо передбачити руйнівне виверження, то можна буде вберегти від загибелі тисяч людей.

Зробити це дозволять останні дослідження вулканологів. Вони вважають, що оперізує Землю підкова довжиною майже 30 тисяч кілометрів. Вздовж неї розташовані найбільш небезпечні вулкани в світі. Саме тут відбувається 90% всіх землетрусів у світі. Сюди відносяться всі вулкани, які проявили активність за останні півроку. Зокрема, «вогняна підкова» проходить через Японію, Філіппіни, Балі, Гватемалу і Алеутські острови.

Тобто скрізь, де помічено виверження вулканів або сильний землетрус. Вулкан Кілауеа на Гаваях став винятком з правила, оскільки перебуває за межами півкільця. Як відомо, він приніс масу руйнувань і став справжнім головним болем для місцевих жителів, а також влади США. Таким чином, зазначають учені, не завжди і не скрізь можна передбачити стихію.

Між тим, незважаючи на побоювання колег, деякі вулканологи сповнені спокою і спростовують катастрофу, що насувається. Так, старший науковий співробітник за вулканології Брістольського університету доктор Сара Браун поспішила в інтерв’ю британським медіа заявити, що вулканічна активність в світі досить стійка і стабільна. За її словами, причин для занепокоєння поки немає. Часті виверження і землетруси вона назвала не більше, ніж збігом.



Її колега Білл Макгуайр заявив, що природні процеси залишаються за межами уваги науковців, оскільки є десятки вулканів, що вивергаються кожен рік, але через невеликі масштаби - вони залишаються непоміченими. Деякі з них сплять століттями, а потім можуть «вибухнути» практично в лічені дні або навіть години. Якщо говорити про спроби передбачити наступне виверження - це схоже на лотерею, оскільки шанси на це дуже малі.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus