USD 41.25 41.55
  • USD 41.25 41.55
  • EUR 41.30 41.70
  • PLN 10.40 10.60
Світ вражає: З унікальною рукояттю: у Туреччині знайшли два мечі часів Візантійської імперії
Турецькі археологи виявили два «рідкісних і унікальних» меча на розкопках в місті Аморіум часів Візантійської імперії.

Один з мечів, виявлених у церкві, можливо, був поміщений туди як підношення, вважають учені.

Обидва артефакти є мечами з кільцевими навершями, тобто навершя – закруглена ручка на кінці рукояті – має форму кільця.

Мечі з кільцевими навершями були рідкістю у Візантії, але ці клинки унікальні й з іншої причини: особливості на мечах, що інтригують, відрізняють «їх від мечів з кільцевими навершями сусідніх цивілізацій», – пишуть дослідники.

Археологи заявили, що мечі настільки унікальні, що важко визначити, яка етнічна група чи група найманців володіла ними близько 1000 років тому.

Вчені виявили мечі в Аморіумі, візантійському місті, яке було важливим перехрестям між Константинополем, столицею імперії, та іншими великими містами, такими як Нікея та Анкіра (сучасна Анкара). За словами дослідників, Аморіум також тимчасово був опорним пунктом, який служив першою лінією оборони регіону від арабських вторгнень.

Обидва мечі датуються 10-м та 11-м століттями, це так званий середньовізантійський період (з 843 по 1204 рік нашої ери).

Виявлення меча в церкві може бути «розцінено як дивне», оскільки на той час не було прийнято складати зброю у святих місцях, сказав один з авторів дослідження, археолог Еріккос Маніотіс.

«З історичних джерел відомо, що зброю могли залишати в церквах як дари за обітницею», – сказав Маніотіс.

Наприклад, Костянтин VII Багрянородний, візантійський імператор з 913 по 959 рік нашої ери, писав, що щит святого Феодора Терона висів як реліквія під куполом візантійської церкви, сказав Маніотіс.

Мечі настільки незвичайні, що дослідники запропонували дати їх конструкції особливу назву: гібридні візантійські кільцеві мечі з навершям. Враховуючи, що вони були знайдені поряд один з одним в Аморіумі, можливо, «у місті був особливий арсенал, який виробляв цей певний тип мечів із кільцевими навершями», - сказали дослідники.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus