USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24
Світ вражає: Як виглядає вовк, якому 50 000 років. Такого знайшли в Канаді
Хутро, шкіра та м'язові тканини надзвичайно рідко зберігаються на тваринах, яких знаходять археологи.

Саме в цьому унікальність двох муміфікованих тіл, які були знайдені у 2016 році на території Юкон, що у регіоні Клондайк в Канаді, пише Українська правда з посиланням на The Guardian.

На рештки вовченяти і оленятка натрапили золотошукачі.

Два роки вчені досліджували їх і виявили, що радіоактивні речовини, які присутні в зразках тканин мають понад 50 000 років. На минулому тижні тварин показали публіці.



Вовченя збереглося напрочуд гарно, включаючи виняткові деталі голови, хвоста, лап, шкіри та хутра. Оленятко ж лише частково: є тулуб та дві передні кінцівки.
"На наш погляд, це єдиний муміфікований вовк льодовикового періоду, який був коли-небудь знайдений в світі", – зазначає Гранд Зазула, місцевий палеонтолог, який співпрацював з урядом Юкон.
"Ми хочемо провести аналіз ДНК.., подивитися на його мікробіоми, щоб побачити, чи є ще бактерії кишківника", – розповіла вона, додавши, що дуже схвильована.

Інші дослідники у всьому світі відреагували з подібним хвилюванням на цю знахідку. Адже стан тіл дозволяє подальше дослідження багатьох факторів, таких як причина смерті, його харчування за життя, здоров'я, вік та генетика.

Ельза Панчіролі, палеонтолог з Единбурзького університету, каже: "Тварина, що збереглася з шкірою та хутром, є просто винятковою – ти хочеш простягнути руку і погладити її. Це емоційний погляд на світ льодяного віку.
Вважається, що вовк і олені жили у сухому тундровому ландшафті поряд з іншими тваринами, такими як шерстисті мамонти.

"Сподіваємось, подальші дослідження цих "цуценят" можуть надати нову інформацію про популяцію вовків, яка жила в Юконі в цей час, – пояснює Панчіролі. – Наприклад, звідки вони прийшли, і як вони пов'язані з сучасними вовками?"
Подальші дослідження на вовченяті буде проводити Джулі Меахен, морфолог з хижих тварин, яка працює з льодовиковими ссавцями в Університеті Де-Мойн.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus