Світ вражає: Винайшли зубну наклейку, що слідкуватиме за кількістю калорій, цукру й алкоголю
![](/resize/300x199/r/files/messages/5793/325sensor-tooth.png)
Мініатюрний сенсор, який буде розташовуватися на зубі, дозволить зберігати інформацію про те, скільки калорій, солі, цукру і алкоголю вживає людина.
Цей проект представила дослідницька група з Відділу біомедичної інженерії Університету Тафтса, передає Еспрессо.
Розмір такого роду зубного датчика складає всього 2 на 2 міліметри. Він працює без будь-яких проводів, складається з трьох шарів і аналізує хімічний склад продуктів, які потрапляють в організм людини.
Також прилад включає в себе елементи з золота, які допомагають краще збирати і передавати інформацію на пристрій - смартфон або комп'ютер.
Сенсор складається з трьох шарів: центральний працює як губка, і абсорбує аналізовану речовину; два верхніх шари, що представляють собою квадратні рамки із золотого дроту, приймають і передають радіосигнали.
Зміна сольового складу, вмісту цукру або етанолу змінює провідність центрального шару і, відповідно, частоту і довжину випромінюваної пристроєм хвилі; по цих змінах алгоритм на мобільному пристрої визначає, які речовини увійшли в контакт з сенсором.
"Розумна" наклейка на зуб - не перший пристрій, покликаний відслідковувати надходження в організм поживних речовин. Наприклад, в 2014 році розробники планували налаштувати схожий процес за допомогою акустичних датчиків і алгоритму, що по звуку жування розпізнає тип і кількість їжі.
Такого роду девайс повинен був бути в формі навушника. Як відзначають нові розробники, їх "розумна" наклейка набагато більш компактна і функціональна.
Цей проект представила дослідницька група з Відділу біомедичної інженерії Університету Тафтса, передає Еспрессо.
Розмір такого роду зубного датчика складає всього 2 на 2 міліметри. Він працює без будь-яких проводів, складається з трьох шарів і аналізує хімічний склад продуктів, які потрапляють в організм людини.
Також прилад включає в себе елементи з золота, які допомагають краще збирати і передавати інформацію на пристрій - смартфон або комп'ютер.
Сенсор складається з трьох шарів: центральний працює як губка, і абсорбує аналізовану речовину; два верхніх шари, що представляють собою квадратні рамки із золотого дроту, приймають і передають радіосигнали.
Зміна сольового складу, вмісту цукру або етанолу змінює провідність центрального шару і, відповідно, частоту і довжину випромінюваної пристроєм хвилі; по цих змінах алгоритм на мобільному пристрої визначає, які речовини увійшли в контакт з сенсором.
"Розумна" наклейка на зуб - не перший пристрій, покликаний відслідковувати надходження в організм поживних речовин. Наприклад, в 2014 році розробники планували налаштувати схожий процес за допомогою акустичних датчиків і алгоритму, що по звуку жування розпізнає тип і кількість їжі.
Такого роду девайс повинен був бути в формі навушника. Як відзначають нові розробники, їх "розумна" наклейка набагато більш компактна і функціональна.
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
21 липня: свята, події, факти. День металургів і гірників в Україні та Міжнародний день нездорової їжі
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Сьома людина на планеті вилікувалася від ВІЛ: що відомо про дивовижний випадок
20 Липня 2024 23:36
20 Липня 2024 23:36
Відбувся штрафом: судили волинянина, який купив посвідчення тракториста![](/public/images/logo.png)
20 Липня 2024 23:08
![](/public/images/logo.png)
20 Липня 2024 23:08
На луцьких ринках перевіряють кавуни: чи є в них нітрати
20 Липня 2024 22:40
20 Липня 2024 22:40
Був найкращим чоловіком і татом: у Любешеві попрощалися з Героєм Сергієм Зімичем
20 Липня 2024 22:12
20 Липня 2024 22:12
Відійшов у вічність волинський тренер з вільної боротьби Віктор Сиротинський
20 Липня 2024 21:44
20 Липня 2024 21:44
На Волині завтра застосовуватимуть графіки погодинного вимкнення електрики
20 Липня 2024 21:16
20 Липня 2024 21:16
На Любешівщині попрощалися з Героєм Ярославом Рудніком
20 Липня 2024 20:48
20 Липня 2024 20:48
Біля Луцька горіла суха трава: шукають паліїв
20 Липня 2024 20:20
20 Липня 2024 20:20
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.