USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30
Світ вражає: Відмова від соціальних мереж: як це впливає на людину
Експеримент австралійських дослідників показав, як перерва у використанні соціальних мереж відбивається на настрої і рівні стресу.

Австралійські психологи вивчили вплив соцмереж на прикладі Facebook. Відмова від соцмережі на п'ять днів зменшила у людей, які брали участь в експерименті, рівень кортизолу - гормону, пов'язаного зі стресовими реакціями організму. Однак були і негативні наслідки: рівень суб'єктивного благополуччя учасників знизився через нестачу спілкування і брак відчуття залученості в життя друзів, передає Вкоруг Света.

У роботі взяли участь 138 активних користувачів Facebook у віці від 18 до 40 років. Протягом п'яти днів 60 добровольців не заходили в соціальну мережу, а 78 продовжували користуватися нею як зазвичай. Перед експериментом всіх попросили вказати, чи часто вони заходять в Facebook, скільки часу в середньому там проводять і скільки у них друзів в соцмережі.

Рівень суб'єктивного благополуччя волонтерів виміряли за шкалою задоволеності життям Satisfaction with Life Scale (SWLS), а рівень відчуття самотності - за шкалою Social and Emotional Loneliness Scale for Adults (SELSA-S). В обох випадках опитані оцінюють, наскільки інтенсивно вони відчували певні емоції в останні дні. Коливання кортизолу досліджували за допомогою аналізу зразків слини. Всі тести проводили до експерименту і після нього.

Опісля завершення дослідження рівень кортизолу помітно знизився тільки у тих, хто не користувався Facebook. Опитування показало, що без доступу до соцмережі люди частіше спілкувалися з близькими. Однак самі учасники цієї групи оцінювали своє благополуччя нижче, ніж до експерименту. Більшість заявили, що з нетерпінням чекають повернення в Facebook.

Автори роботи вважають, що перерва у використанні соцмережею змігла зменшити фізіологічний стрес від обсягу нової інформації - на це вказує зниження рівня кортизолу. При цьому багато волонтерів говорили, що відчувають себе «вимкненими» з життя своїх знайомих, якщо у них немає можливості стежити за їхнім життям у Facebook. Ці емоції могли посилити суб'єктивне відчуття самотності і невдоволення життям. Психологи дійшли висновку, що нетривала перерва в соцмережах може бути корисною, але не варто недооцінювати їх роль як інструменту спілкування.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus