USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Вчені знайшли вид тварин, який виграв від глобального потепління
У канадській Арктиці описується все більше випадків зустрічей з ведмедями-грізлі, які раніше не заходили так далеко на північ.

Вчені розглядають зміну клімату як ймовірну причину такого розширення місць проживання, пише НВ.

Мисливці кажуть, що ведмеді зустрічаються навколо поселень корінного населення — іннуітів, таких як Сакс Харбор. «Ведмеді грізлі переміщаються в нові райони», — говорить голова ради іннуітів Вернон Амос, що виріс в Сакс Харбор.

Він каже, що грізлі здавна зустрічалися на материку в районі міста Інувік, але цей стрибок на північ є відносно новим. За його словами, за останні 30 років він бачить поступову зміну клімату, коли безплідна земля все більше поступається місцем лукам та іншій рослинності, більш привабливій для ведмедів.

Даг Кларк з Саскачеванського університету збирав місцеві звіти в рамках спільного проекту з спільнотою іннуітиів по відстеженню руху ведмедів на північ. Він встановив чотири віддалені камери в місцях перевірених спостережень і передав ще вісім камер мисливцям для розгортання на свій розсуд.

Доктор Кларк розглядає міграцію в Арктиці як частину процесу більш широкого поширення грізлі всією Канадою, у відповідь на зазіхання людини на їх природне місце існування.

Фахівець вважає, що комбінація розташування населених пунктів і зміни клімату в даний час «працює» на користь грізлі.

«Вони дуже схожі на одних з перших переможців у лотереї зі зміни клімату. Але що це означає для тварин в довгостроковій перспективі, ми насправді не знаємо», — сказав Кларк журналістам.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus