USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.58 41.80
  • PLN 10.40 10.70
Світ вражає: Вчені знайшли гарячу екзопланету, рік на якій складає всього пару днів
Астрономи за допомогою наземних телескопів відшукали гарячу суперземлю у зірки, яка відноситься до класу червоний карлик, всього в 36 світлових роках від Сонця.

Планета обертається навколо своєї зірки з періодом 2,4 дня, інформує Новое Время.

Червоні карлики мають ефективну температуру поверхні від 2400 до 3700 К (більш ніж на 2000 градусів холодніше Сонця) і масу від 0,08 до 0,45 маси Сонця. Група дослідників на чолі з Борхою Толедо Падроном, докторантом Інституту астрофізики Канарських островів (IAC) виявила, що ця планета обертається навколо зірки GJ 740.

Планета обертається навколо своєї зірки з періодом 2,4 дня, а її маса приблизно в 3 рази більша за масу Землі.

Оскільки зірка знаходиться так близько до своєї планети, ця нова супер-Земля може стати об’єктом майбутніх досліджень з телескопами дуже великого діаметра до кінця цього десятиліття.

«Це планета з другим за величиною орбітальним періодом навколо зірки цього типу. Маса і період вказують на скелясту планету з радіусом близько 1,4 радіуса Землі, що може бути підтверджено в майбутніх спостереженнях за допомогою супутника TESS», – пояснює Борха Толедо Падрон, провідний автор статті.

Дані також вказують на присутність другої планети з періодом обертання 9 років і масою, порівнянної з масою Сатурна (близько 100 мас Землі), хоча сигнал її променевої швидкості може бути пов’язаний з магнітним циклом зірки (аналогічно Сонцю), так що потрібно більше даних, щоб підтвердити, що сигнал дійсно викликаний планетою.

Місія Кеплера, визнана однією з найуспішніших в виявленні екзопланет з використанням методу транзиту, виявила 156 нових планет навколо холодних зірок. Було підраховано, що у цього типу зірок в середньому 2,5 планети з орбітальним періодом менше 200 днів.

«Пошук нових екзопланет навколо холодних зірок обумовлений меншою різницею між масою планети і масою зірки в порівнянні з зірками тепліших спектральних класів (що полегшує виявлення сигналів планет), а також великою кількістю цих зірок в нашій Галактиці», – пояснив Борха Толедо Падрон.

Холодні зірки також є ідеальною метою для пошуку планет методом променевих швидкостей. Цей метод заснований на виявленні невеликих змін швидкості зірки через гравітаційне тяжіння планети на орбіті за допомогою спектроскопічних спостережень. З моменту відкриття в 1998 році першого сигналу променевої швидкості екзопланети навколо холодної зірки, до теперішнього часу було виявлено 116 екзопланет навколо цього класу зірок з використанням методу променевих швидкостей.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus