USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Вчені з’ясували, що Троя значно старша, ніж вважалося раніше
Знаменита Троя виявляється на 600 років старша, ніж заведено вважати, інформує 1NEWS з посиланням на cikavosti.com.

І тут зроблено рідкісне за 156 років археологічних розкопок відкриття.

У 13 столітті до нашої ери ахейці в союзі зі спартанцями обложили місто Іліон (інша назва — Троя), яка увічнена грецьким поетом Гомером в епічній поемі «Іліада». За свідченням істориків це було улюблений твір Олександра Великого. Біля ложа цього полководця і македонського царя стояла скринька з сувоєм поеми.

Перші розкопки на пагорбах Хісарлик були зроблені в 1870 році одним з піонерів археології німецьким бізнесменом Генріхом Шліманом. Уряд Туреччини оголосив 2018 рік «Роком Трої» на честь 20-річчя визнання однієї з найвідоміших археологічних пам’яток в світі як об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На думку археологів, нові розкопки в північно-західній турецькій провінції Чанаккале на півострові Мала Азія дозволяють припустити, що цей район використовувався як поселення більш ніж на шість століть раніше, ніж це було відомо раніше. Стародавнє місто Троя неодноразово руйнувалося і відновлювалося після війн, пожеж та землетрусів. За 156 років було розкопано в загальній складності 10 культурних шарів поселень, кожен з яких названо і пронумеровано від Трої I до Трої XI. Виявлений в цьому році новий культурний шар вирішили позначити як Троя 0.

Виходить, що Троя була заснована приблизно в 3500 році до н. е. Судячи з більш ранніх розкопаних верств, люди селилися в цих місцях з 3000 р. до н. е. за 1300 р. н. е. Іншими словами, з догомерівських часів і аж до візантійської епохи.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus