USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Вчені зафіксували народження найменшої чорної діри
Восени минулого року вчені зафіксували злиття двох нейтронних зірок. Зараз вони зробили висновок, що це явище могло приховували в собі народження чорної діри.

Про це пише Science Alert, передає 24 канал.

Якщо це твердження правдиве, то ця нове утворення стало найменшою чорною дірою з усіх відомих.

Ці гравітаційні хвилі вперше зафіксував детектор LIGO. Вони виходили від місця зіткнення нейтронних зірок. Такі гравітаційні хвилі від масивних зіткнень починаються до того, як об'єкти дійсно стикаються. Тож коли сигнал від об'єкта GW170817 з'явився в серпні 2017 року, всі доступні телескопи вже спостерігали, що відбувається на відстані 130 мільйонів світлових років від нас.

Відтак за GW170817 спостерігали ще протягом кількох років після зіткнення, та збирали рентгенівські дані, які могли б виявити складну динаміку в новоствореному об'єкті. Зірки, які брали участь в зіткненні GW170817, були дуже маленькими. Коли вони об'єдналися, вони створили об'єкт, який важив приблизно 2,7 маси Сонця.

Цікаво, що раніше вчені не спостерігали чорну діру, вага якої менша, ніж 3,7 зоряних мас. Це означає, що об'єкт GW170817 може бути або дуже великою нейтронною зіркою, або дуже маленькою чорною дірою. Астрономи схиляються до останньої версії.

"Астрономи вже давно припускали, що чорні діри можуть виникати від злиття нейтронних зірок, але поки що відсутні показові приклади. Але тепер ми можемо відповісти на основне питання в зв'язку з цією дивовижною подією: "Що виникає в результаті?", – розповів співавтор дослідження Паван Кумар з Техаського університету в Остіні.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus