USD 41.55 41.85
  • USD 41.55 41.85
  • EUR 41.67 41.85
  • PLN 10.10 10.25
Світ вражає: Вчені виростили клітини мозку з неандертальською мутацією
Перші результати експерименту з вирощування органоїдів кори головного мозку з клітин, які мають характерну для неандертальців мутацію, свідчать, що лише один ген сильно змінив форму і характер зв'язків між нейронами.

Про це йдеться в доповіді вчених на конференції Imagination and Human Evolution, повідомляє Еспресо.

У травні група вчених під керівництвом антрополога Сванте Паабо розпочала експеримент з вирощування органоїдів кори головного мозку з мутацією, виявленою в ДНК неандертальців. Таку ж роботу ведуть дослідники з деяких інших інститутів, і минулого тижня група під керівництвом Еліссона Мюотрі з Каліфорнійського університету з Сан-Дієго розповіла про перші результати.

Науковці працювали з однією мутацією в гені NOVA1, який експресується в нейронах і "мовчить" у всіх інших клітинах організму. Її внесли в ДНК людських клітин-фібробластів за допомогою технології редагування генома CRISPR / Cas9. Потім останні повернули до стану плюрипотентних стовбурових клітин і направили їх по шляху розвитку нейрона - клітини кори головного мозку.

Культура нейронів-мутантів, ділячись і утворюючи одне з одним зв'язки, утворила органелу мозку - тобто, невелику частину, агрегат клітин, структура якого, як прийнято вважати, повторює структуру цілого органу.

Від білка, який кодується геном NOVA1 залежить, які білки вийдуть в результаті експресії інших генів. У людини сучасного типу мутації в NOVA1 пов'язані з деякими видами раку.

Неандертальський варіант цього гена раку не викликав, але абсолютно змінив форму і характер зв'язків між нейронами органели. Нейронні агрегати з контрольної групи, без неандертальського варіанта, мали сферичну форму, геометрія "неандертальських" органел виявилася складнішою.

Крім того, мутація змінила швидкість міграції зрілих нейронів і кількість синаптичних зв'язків, утворених між клітинами - їх виявилося менше.

Дана робота наразі є лише першим кроком до розуміння того, як був влаштований і як працював мозок неандертальця.

За допомогою органоїдів з нейронами, що несуть "неандертальські" мутації, вчені - Мюотрі, Паабо і їх колеги - розраховують зрозуміти, чим неандерталський мозок відрізнявся від мозку Homo sapiens, і, можливо, зрозуміти, чому зараз на Землі живе тільки наш вид.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus