USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.20
Світ вражає: Суворі умови перетворили неандертальців на канібалів: доводилося виживати
Фахівці з Національного центру наукових досліджень Франції переконані, що в період міжльодовикової епохи життя багатьох неандертальців було наповнене відчаєм і жорстокістю. Ймовірно, деяких із них зміна кліматичних умов перетворила на канібалів.

До такого висновку вчені прийшли після вивчення останків шести неандертальців, знайдених у печері Мула-Гверци на південному сході Франції. Тут було виявлено 120 кісток, які належали двом дорослим, двом підліткам і двом дітям, інформує ZNAJ.UA.



У печері також знайшли деревне вугілля і рештки тварин. Все це збереглося в відмінному стані, що дало можливість ученим провести необхідні дослідження і зробити висновки про життя неандертальців. Дослідники виявили ознаки канібалізму і навіть змогли пояснити його причину.

На половині останків неандертальців були сліди від порізів, які наносилися кам'яними виробами. Вони розподілені по всій довжині скелетів – від нижньої щелепи та черепа до кісток стоїть і рук. На всіх черепах й безлічі кісток виявили сліди від ударів.

Останки зберегли ознаки повного розчленування тіл. На фалангах пальців експерти виявили сліди від зубів неандертальців, які свідчать про те, що кісточки були обгризені.



Аналіз зубної емалі говорить про внутрішні зміни в організмі, характерні для стресу. Вони можуть бути пов'язані з недоїданням або хворобами.

Певно, неандертальців, чиї останки були знайдені, вбили прямо перед трапезою.

Вчені вважають, що найбільш очевидна причина канібалізму – це голод, який був викликаний кліматичними змінами. У зв'язку із змінами рослинності і ландшафту в період міжльодовиков'я багато великих тварин були змушені мігрувати. На місці пасовищ і лугів виникли ліси. З'явилося безліч дрібних тварин – плазуни, гризуни, дикобрази та інші. Вони не допомагали неандертальцям утамувати відчуття голоду, тому довелося шукати інший вихід.



Літній неандерталець з дитиною, реконструкція в Національному музеї природознавства Австрії.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus