USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24
Світ вражає: Вчені встановили, що тривалість життя залежить від набору хромосом
Генетики дійшли висновку, що тривале життя жінок може бути пов’язане з наявністю додаткової копії гена, що уповільнює старіння. Про це йдеться в статті журналу Aging Cell, передає Кореспондент.

За статистикою ВООЗ, середня тривалість життя людини на сьогоднішній день становить 71 рік. У всіх країнах світу, від найбідніших держав Африки і до найбагатших країн Європи, тривалість життя жінок стабільно залишається вищою, ніж у чоловіків – 73 роки проти 68 років.

Причиною явища традиційно називають те, що чоловіки більш схильні до ризику, ожиріння, вживання алкоголю, тютюну та наркотиків, через що вони більш схильні до хвороб серця і судин.

«Ми давно замислюємося про те, чому жінки живуть довше за чоловіків. Багато людей думають, що у цієї відмінності між статями є еволюційні корені. Зокрема, тривале життя дозволяє жінкам довше доглядати за своїм потомством і внуками», – заявила Дена Дубал з університету Каліфорнії в Сан-Франциско.

Дубал і її колеги з’ясували, що «розрив між статями» задається не тільки соціальними, але й генетичними факторами, спостерігаючи за життям мишей з модифікованою ДНК.

Вони виростили чотири групи самців і самок, половина з них мала «неправильний» набір хромосом – самці з XX-хромосомами, і самки з XY-набором.

Три роки дослідів з гризунами показали, що тривалість їхнього життя залежала здебільшого не від статі тварини, а від набору хромосом.

І «неправильні» ХХ-самці, і нормальні ХХ-самки жили довше, ніж XY-самки і самці.

Таким чином, жіноче довголіття можна пояснити не тільки соціальними і поведінковими відмінностями між статями, а й різними генетичними факторами, суть і роль яких слід вивчити.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus