USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Вчені відкрили новий вид динозавра. Він був родичем тиранозавра і жив у воді
Вчені з Саутгемптонського університету знайшли на британському острові Вайт чотири кістки, які, як вони припускають, належать невідомому досі виду динозаврів.

Вони визначили, що динозавр жив у крейдяний період 115 мільйонів років тому, інформує News Україна.

Вивчивши рештки, палеонтологи дійшли висновку, що це новий вид динозаврів тероподів, довжина тіла яких сягала 4 метрів.

За своєю будовою цей вид схожий на відомого тиранозавра Tyrannosaurus rex (T.rex) і сучасниих птахів.

Його вирішили назвати Vectaerovenator inopinatus. Таке ім’я тварина отримала через великі повітряні порожнини в деяких кістках. Ця ж ознака допомогла вченим визначити походження динозавра.

Виявлені повітряні мішки, які також мають сучасні птахи, були продовженням легенів. Цілком ймовірно, що вони допомагали підтримувати дихальну систему, а також робили скелет легшим, пояснюють палеонтологи із Саутгемптонського університету.

Як встановили вчені, кістки були частиною шиї, спини й хвоста.

Рештки динозаврів знайшли на пляжі в місті Шанклін

Скам’янілості ще в 2019 році знайшли аматори, які потім передали свої знахідки в Музей динозаврів у Сендауні на острові Вайт. Робін Ворд, «мисливець за скам’янілостями » із Стратфорда-на-Ейвоні, був з родиною на острові Вайт, коли знайшов кістки динозавра.

«Радість від знахідки була просто фантастичною», – ділиться він своїми враженнями.

Джеймс Лок’єр з Лінкольншира також був на острові, коли знайшов одну з кісток давньої рептилії.

«Мені говорили, що я нічого не знайду на березі в Шанкліні, але я завжди шукаю там, де інші не шукають, і не помилився».

Пол Фаррелл з Райда додав: «Я йшов пляжем, штовхав камені й натрапив на щось подібне до кістки динозавра. Я був шокований, дізнавшись, що це може бути новий вид».

Крихкий скелет
«Ми були вражені тим, наскільки порожнистим був скелет цієї тварини – він пронизаний повітряними мішечками. Напевно, їхній скелет був дуже крихким», – розповів Кріс Баркер з університету, який керував дослідженням знахідки.

Даних про тероподів середини крейдяного періоду у палеонтологів мало, оскільки більшість з них мешкали у воді, тому й рештки, ймовірно, знаходяться глибоко в морі. Тому рештки вважаються дійсно рідкісною знахідкою, а вчені отримали можливість розширити свої знання.

Ймовірно, що кістки належать тварині, яка потонула. Результати дослідження опублікують в журналі Papers in Palaeontology у співавторстві з тими, хто відкрив скам’янілості.
Коментарів: 1
Пецька Показати IP 13 Серпня 2020 23:59
Дурять людей

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus