USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Вчені створили штучні корали з біопластику для порятунку життя рибам та морським тваринам
Вчені з Університету Бен-Гуріона створили та встановили на морському дні штучні корали з біопластику.

На такий крок дослідники пішли заради збереження середовища існування риб та морських тварин, які гинуть через вимирання коралів, інформує Eco Technology.

Корали, за останні десятиліття, знищуються через забруднення, рибальство та, найважливіше, глобального потепління. Воно швидко збільшує кількість вуглекислого газу в океані та окислює його. Корали не встигають пристосовуватися до цих змін, через що масово гинуть.

Крім того, відбувається знебарвлення коралів через загибель симбіотичних водоростей Symbiodinium, причиною якої стає підвищення температури води. Одна з наймасштабніших подій, пов’язаних зі знебарвленням, відбулася у 2016-2017 роках – тоді температура води в північній частині рифу зросла до 32 С. Це призводить до скорочення чисельності молодих коралів, а в майбутньому стане причиною вимирання цілих рифів.



Корали також є природним місцем існування для риб та морських організмів. Щоб зберегти його, дослідники створили з полімерів штучні корали. Перед початком експерименту вчені провели 3D-сканування реальних коралів, а потім використовували знімки для 3D-друку штучних коралів з біопластику, швидкість розкладання яких порівнянна з їх натуральними прототипами.

Потім, штучні корали встановили на рифі уздовж північно-східного узбережжя Червоного моря. Подальші спостереження показали, що риби не тільки з готовністю сприймають штучні корали, але й вважають їх за краще, ніж справжні, розташовані поблизу.

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus