USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.60 42.00
  • PLN 10.15 10.30
Світ вражає: Вчені розшифрували найзагадковіший вавілонський текст
Австралійські вчені розшифрували вавилонську глиняну табличку віком 3700 років і виявили найдавнішу в світі тригонометричну таблицю.

Йдеться про знамениту глиняну табличку Plimpton 322, яку на початку минулого століття на території сучасного Іраку знайшов археолог Едгар Бенкс. У 1922 році її викупив філантроп Джордж Артур Плимптон, на ім'я якого і названий артефакт. Ще в 1940-ті роки вчені припустили, що древній текст містить піфагорові числа, але лише зараз вдалося його розшифрувати, повідомляє Hyser.

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї (UNSW) з'ясували, що табличка містить тригонометричну таблицю. Ймовірно, вавилоняни використовували її при будівництві будівель і каналів. Причому їх метод був заснований на співвідношенні сторін, а не на кутах і кіл, як у древніх греків. Крім того, він виявився складнішим. Класичним прикладом Піфагора трійки є числа 3, 4 і 5. Значення на Plimpton 322 починаються з трійки 119, 120 і 169.

«Ця приголомшлива математична робота була виконана справжнім генієм, - вважає співавтор дослідження доктор Даніель Менсфілд зі Школи математики і статистики. - Табличка не тільки містить найдавнішу тригонометричну таблицю в світі, але також є єдиною абсолютно точної таблицею через особливого підходу вавилонян до арифметики і геометрії».

До сих пір батьком тригонометрії вважався давньогрецький астроном Гіппарх. Свої таблиці він склав приблизно в 120 році до н.е. Однак вік вавилонської таблички становить близько 3700 років, тобто вона на тисячу років старше робіт Гіппарха. Вчені провели розрахунки і з'ясували, що Plimpton 322 дозволяє по одному відомому співвідношенню сторін прямокутного трикутника дізнатися два інших.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus