USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Вчені дослідили структуру льоду і відкрили нову форму
Ми знаємо 18 різних форм льоду, що утворюються як у природних, так й у лабораторних умовах.

Три роки тому команда дослідників змінила одну з існуючих льодяних структур на форму β-XV. Тепер члени цієї групи визначили її точну кристалічну структуру, давши відповіді на деякі питання, пише УНІАН.

Дослідники кажуть, що нове відкриття допоможе краще зрозуміти утворення криги у позаземних умовах.

Лід І – найпоширеніша у природі форма. Найчастіше – у вигляді снігу чи граду. Його атоми водню впорядковуються лише під дією високої температури.

Якийсь час австрійські вчені працювали з льодом групи VI. Ця форма рідко зустрічається у природі – лише за критичної температури (ядро Землі або супутник Сатурну Титан). Форма утворюється шляхом охолодження криги до −143 градусів за Цельсієм при тиску близько 1 гігапаскаля.

Змінивши цей процес, кілька років тому автори проекту створили ще одну фазу льоду β-XV – підвищивши тиск до 2 гігапаскалів та опустивши температуру до 103 градусів за Кельвіном.

Потім вчені використали «важку» воду, оскільки звичайний водень не має нейтронів у ядрі. Тоді як у формі водню «важкої води» є один нейтрон.

Щоб визначити порядок атомів у кристалічній решітці, вченим потрібно було розсіяти нейтрони від ядер, щоб звичайні атоми водню її не зруйнували. Один з науковців додав кілька відсотків звичайної води до «важкої», пришвидшивши процес.

Це дозволило команді отримати нейтронні дані для побудови кристалічної структури. Як вони й думали, вона відрізнялася від льоду XV. Це дало підстави вважати відкритою 19-ту фазу льоду.

«Це робить парні споріднені фази – першими з відомих, що мають однакову структуру кисневої решітки, але з різним розташуванням атомів водню. Це також означає, що вперше можна буде реалізувати перехід між двома впорядкованими формами льоду в експериментах»,– пояснили автори дослідження.

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus