USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20
Світ вражає: Важив понад 45 тонн: стародавній іхтіозавр виріс в рекордно короткі терміни
В американському штаті Невада вчені виявили останки 16-метрової морської тварини тріасового періоду. Аналіз показав, що іхтіозаври дуже швидко виросли до гігантських розмірів.

Про це пише сайт «Цікавості».

Череп особини – майже два метри завдовжки, можлива довжина тіла – понад 17 м, а вага – 45 тонн. Дослідження останків змінило уявлення вчених про швидкість еволюції іхтіозаврів.

Річ у тім, що цей новий вид іхтіозаврів надзвичайно швидко виріс до гігантських розмірів, принаймні, з точки зору еволюції – всього за 2,5 млн років.
Ілюстрація Cymbospondylus youngorum. Зображення надано: Ілюстрація Стефані Абрамович, Музей природної історії округу Лос-Анджелес (NHM).

Для порівняння – китам знадобилося близько 90% своєї 55-мільйонної історії, щоб досягти величезних розмірів. А іхтіозаври еволюціонували в перші 1% своєї 150-мільйонної історії, кажуть дослідники.

«Ми виявили, що іхтіозаври розвинули гігантизм набагато швидше, ніж кити. Це сталося, коли світ відновився після руйнівного вимирання в кінці пермського періоду», – Ларс Шмітц, доцент біології в коледжі Скріппса в університеті Клермонт, Каліфорнія, в інтерв’ю Live Science.
Доброволець лежить поруч з черепом іхтіозавра.

Вчені назвали новий вид Cymbospondylus youngorum, повідомили дослідники в журналі Science. Ця морська рептилія з великою щелепою жила 247 млн років тому в тріасовий період. Судячи з розміру і форми зубів, C. youngorum, ймовірно, їв іхтіозаврів меншого розміру, рибу і, можливо, кальмарів.

Довідка

Іхтіозаври – великі вимерлі морські рептилії, які домінували в морі понад 200 млн років тому.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus