USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: В Юпітер врізалося невідоме космічне тіло: відео рідкісної події
Юпітер – це найбільша планета Сонячної системи.

Перебуваючи на орбіті відносно близько до Головного поясу астероїдів, планета, ймовірно, регулярно піддається бомбардування астероїдами, метеороїдами та кометами.

Цього разу зіткнення невідомого космічного тіла з планетою-гігантом зняли на відео астрономи-любителі.

Подію зафіксував бразильський астроном-любитель José Luis Pereira під час чергових спостережень за газовим гігантом. Чоловік робив відеозапис, використовуючи програму для автоматичного виявлення зіткнень. Також в цей момент на Юпітері було видно тінь від супутника Іо, що, ймовірно, було головною ціллю астронома-любителя.

Удар відбувся 13 вересня 2021 року о 23:30:30 за Всесвітнім координованим часом.

Падіння космічного тіла на Юпітер: дивитись відео
Зіткнення з Юпітером 2021 року

Виявлене астрономом-любителем José Luis Pereira зіткнення було пізніше підтверджене астрономами з Франції та Німеччини. Ймовірно, астероїд мав діаметр близько 100 метрів. Цікаво, що через годину після удару на Юпітері не був зафіксований слід від події. Можливо, потрібне спостереження з допомогою більш потужного телескопа.

Чи фіксувалися раніше подібні удари

Фіксувалися не лише аналогічні зіткнення, а й набагато більші.

Наприклад, у 1994 році в Юпітер врізалися численні уламки комети Шумейкерів-Леві 9. Перед цим, у 1992 році, комета пройшла межу Роша Юпітера й гравітація планети-гіганта роздробила космічне тіло на понад 20 окремих фрагментів. Також Шумейкерів-Леві 9 – це перша зафіксована комета, яка оберталася не навколо Сонця, а навколо планети.

Після зіткнення фрагментів комети з Юпітером на поверхні газового гіганта утворилися численні відмітини.
 Юпітер після зіткнення з кометою Шумейкерів-Леві 9
Юпітер після зіткнення з кометою Шумейкерів-Леві 9

Зіткнення 2009 року

Наступне потужне зіткнення було зафіксоване у 2009 році.

Тоді невідоме космічне тіло з діаметром близько 200 – 500 метрів врізалося у газовий гігант. Відкриття здійснив астроном-любитель Ентоні Веслі.
Подальші зіткнення

Після 2009 року було зафіксоване ще не менше шести зіткнень невідомих космічних тіл з Юпітером. Подія 13 вересня 2021 року стала сьомим зіткненням з 2009 року.

Проте всі ці удари були менш масштабні, ніж зіткнення комети Шумейкерів-Леві 9 чи удар 2009 року.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus