USD 41.30 41.75
  • USD 41.30 41.75
  • EUR 41.30 41.75
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: В Японії створили телевізор, здатний передавати смаки їжі: як він працює
Японський професор розробив прототип екрану телевізора, який може імітувати смаки їжі. Це ще один крок до створення мультисенсорного досвіду перегляду.

Система отримала назву Taste the TV (TTTV). Такий телевізор доведеться лизати, пише 24 канал.

Як це працює

Вся система дуже габаритна – значно більша, ніж сучасні телевізори.
Крім дисплея, вона обладнана десятьма ємностями зі смаковими добавками, які змішуються між собою, утворюючи смаки конкретних страв.

Коли формування смаку завершено, суміш напилюється на гігієнічну плівку.

Плівка своєю чергою розтягується на поверхні екрану, щоб користувач міг спробувати.

Для цього необхідно доторкнутися язиком до поверхні.
Автором проєкту є професор Університету Мейдзі Хомей Міясіта. Він упевнений, що подібний винахід актуальний в умовах пандемії, оскільки відкриває для людей нові способи зв'язку.

«Мета в тому, щоб дозволити людям спробувати страви в ресторані на іншому кінці світу, навіть залишаючись вдома», — прокоментував професор свій винахід.
У демонстрації технології брала участь студентка професора Юкі Хоу.

Вона поставила перед системою завдання видати смак шоколаду, і з декількох спроб завдання було прийнято.

Через якийсь час напилювачі нанесли смак на пластикову плівку.

«Схоже на молочний шоколад. Солодке, як шоколадний крем», – оцінила результат Юкі.

Прототип TTTV пан Міясіта будував самостійно протягом останнього року. За словами винахідника, комерційна версія системи буде коштувати близько 100 000 ієн (875 доларів). Важко уявити, що хтось купить таку установку для дому, однак його можуть використовувати для дистанційного навчання сомельє і кухарів, а також для розробки дегустаційних ігор і вікторин. Рішеннями професора вже зацікавилися кілька приватних компаній.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus