USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: В Україні знайшли унікальний барельєф із зображенням польського короля
У Львівській області нелегальний археолог під час пошуків із металодетектором знайшов фрагмент чавунного барельєфу із зображення дворянина та його вассалів.

«Ймовірно, це барельєф із зображенням присяги галицьких бояр польському королю Казимиру ІІІ Загарбнику 1347 року», – написав у Facebook доктор історичних наук Тарас Чухліб.

У коментарях почали висувати припущення щодо знахідки.

«По обладунках видно, що це XVII-XVIII століття. Звісно, що зображення може висвітлювати подію іншого, ранішого періоду, але це може бути що завгодно, навіть присяга тому ж таки Ягайлу 1385 року чи навіть Сигізмунду в Любліні 1569-го. Малоймовірно, що це бояри присягають Казимиру ІІІ», – пишуть у коментарях.

Звернули увагу, що виявлені частки барельєфів нагадують саркофаг короля Яна Казимира, копія якого зберігається у Рівненському краєзнавчому музеї.

«У 1960-х при Хрущі тут на Західній Україні совіти патрали костели. Аналогічне перепоховання в 1960-ті було здійснено в Рівненському костелі. Рештки Любомирських, усього 11 тіл, перепоховано разом із залишками надгробків. В облархіві є акт. Хай галичанин риє глибше. Там ще щось має бути цікаве. А взагалі треба глянути, яким князям в тій окрузі землі належали. І шукати серед них полководця великого», – йдеться у повідомленні.
Є припущення, що це деталі каміну XVIII-XIX ст. Чухліб порадив копачеві звернутися до фахівців і передати знахідку в один із львівських музеїв.
Коментарів: 1
? Показати IP 8 Лютого 2021 17:15
Якась бляха з каміна чи груби, з незрозумілими ляхами. А роздули ...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus