USD 41.50 41.88
  • USD 41.50 41.88
  • EUR 41.60 41.88
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: В ОАЕ хочуть збільшити кількість опадів. Для цього випробують дрони, які мають впливати на хмари
Влада Об’єднаних Арабських Еміратів доручила британським дослідникам з’ясувати, як можна збільшити кількість опадів у країні за допомогою безпілотників.

Про це повідомляє BBC.

В ОАЕ у середньому випадає 100 мм опадів на рік, але влада хоче, щоб цей показник був вищий. Для порівняння у Великій Британії за рік випадає понад 1300 мм опадів. У 2017 році уряд виділив 15 мільйонів доларів на дев’ять різних проєктів для збільшення опадів.

Зокрема команді британських дослідників заплатили 1,4 мільйона доларів – вони мають перевірити, як електричний заряд може впливати на хмари. Вчені кажуть, що в ОАЕ «багато хмар», тому треба змусити краплі води впасти звідти на землю.

Британські дослідники хочуть використовувати дрони, які вдарятимуть у хмари електричним струмом, що має призвести до утворення крапель дощу.

Доктор Керрі Ніколл, який бере участь у проєкті, каже, що електричний струм збільшує імовірність злиття молекул води, що допоможе їм стати краплями дощу.

Директорка науково-дослідної програми з питань дощу Аля Аль-Мазруй розповіла, що безпілотники виготовлять у Великій Британії, а випробовуватимуть їх у Дубаї.

«Вони будуть оснащені приладами для випромінювання електричного заряду та датчиками. Безпілотники літатимуть на невеликій висоті та випускатимуть заряд у хмари, щоб стимулювати опади», – розповіла вона Arab News.

Наразі в ОАЕ використовують спосіб «посіву хмар», щоб стимулювати хмари. Для цього літаки скидають у хмари хімікати, щоб збільшити кількість опадів.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus