USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: В Арктиці знайшли бактерії, які розкладають солярку і нафту
Вчені з Університету Калгарі виявили, що декілька видів організмів мають високий потенціал до переробки вуглеводнів. Дослідники виявили це після секвенування їхнього геному.

Про це повідомляє 24 Здоров’я з посиланням на Applied and Environmental Microbiology.

Виявилося, що ряд ліній бактерій з родів Paraperlucidibaca, Cycloclasticus, Oleispira, Thalassolituus і Zhongshania можуть існувати у дуже забруднених водах. Ба більше, при їхній присутності концентрація алканів і поліароматичних вуглеводнів помітно падає всього за декілька тижнів.

Зауважимо, що диво-бактерії знайшли на узбережжі півострова Лабрадор. В останні роки набережні води півострова все менше покриваються льодом, що призводить до підвищення інтенсивності судноплавства й інтенсивнішого забруднення вод.

Результати експериментів

Коли мікроорганізми «підгодовували» сполуками азоту і фосфору, то процес розкладання дизельного палива і сирої нафти значно прискорювався.

Але можливості бактерій не безмежні – швидкість деградації вуглеводнів різко знижувалася, якщо концентрація нафти й дизельного палива у воді наближалася до позначки в 1% за обсягом.

Експерименти проводилися в умовах, близьких до природних – температура води не перевищувала 4 градуси за Цельсієм.

Рекомендувати ці бактерії до використання поки що ніхто не збирається, адже спершу необхідно краще вивчити їхню поведінку.

Але подібне відкриття – хороша новина. Оскільки науковці тепер знають, на що орієнтуватися. У майбутньому такі бактерії можна буде висівати в районах забруднень.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus