USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: В Антарктиді виявили активні озера під льодовиками
Вчені склали точну карту «активних» озер в Антарктиді, які знаходяться під кригою. Зокрема вони знайшли ще два резервуари, які змінюються.

Як повідомили у пресслужбі NASA, за даними вчених, в Антарктиді 140 озер є «активними».

«Зверху Антарктичний крижаний щит може здатися спокійним крижаним покривом, який покрив Антарктиди мільйони років. Але найтовстіший крижаний щит може досягати тисячі метрів в глибину, і він приховує сотні талих озер там, де він зустрічається з корінними породами континенту. Глибоко під поверхнею деякі з цих озер безперервно заповнюються і стікають через систему водних шляхів, які в кінцевому підсумку стікають в океан», – повідомили у відомстві.

За допомогою найсучаснішого лазерного приладу для спостереження за Землею, який NASA запускало в космос, вчені поліпшили свої карти цих прихованих озерних систем під льодовиковим щитом Західної Антарктики і виявили ще два з цих активних озер.

Зонд ICESat-2 з орбіти здатний з точністю до сантиметрів реєструвати лазерним далекоміром такі зміни рельєфу, повідомляють вчені.

У NASA зазначили, що льодовики не статичні: їх ділянки то піднімаються, то опускаються, коли водяні резервуари під ними наповнюються або «всихають».
Вчені з’ясували, що під поверхнею Антарктиди є ціла мережа озер, які з’єднується один з одним, а їх наповненість непостійна.

За словами вчених, прихована «водопровідна система» впливає на швидкість сповзання льоду в Південний океан, «розведення» його прісною водою. Як наслідок, змінюється сама екосистема, впливаючи на тисячі процесів на планеті.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus