USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Науковці знайшли цікавий спосіб зміни клімату на Марсі
Колонізація Марсу ускладнюється не лише віддаленістю планети від Землі, але й тим, що на Червоній планеті занадто холодно для життя людей та рослин.

Однак вчені із NASA знайшли незвичний спосіб зміни кліматичних умов нашого сусіда в Сонячній системі.

Що відомо про розробку?

Як повідомляє ITsider, у NASA готують матеріал для утеплення на основі кварцового аерогеля. Він являє собою пористий матеріал з діоксиду кремнію, який на 97% складається з повітря.

Шар товщиною в кілька сантиметрів здатний пропускати світло, яке необхідне рослинам для фотосинтезу, блокувати шкідливу ультрафіолетову радіацію і нагрівати накриту матеріалом поверхню. Отриманий ефект здатний допомогти перетворити в воду частину льоду на поверхні Марса.



Створення парникового ефекту також можливо шляхом накопичення в атмосфері вуглекислого газу, але на Марсі його занадто мало, щоб нагріти поверхню планети на великих площах.

Випробування нового способу «утеплення» Марсу.

Команда дослідників використала матеріал для створення локального парникового ефекту в умовах освітленості, близьких до марсіанських, і вже домоглася значного підвищення температури під штучним покриттям – на 50 градусів Цельсія.



Ймовірні проблеми.

Вчені відзначають, що для підтримки життя рослин необхідно створити і додаткові умови, включаючи відповідний атмосферний тиск. Крім того, аерогель – матеріал дуже крихкий і зажадає використання додаткового полімерного покриття.

Подальші експерименти.

Найближчим часом дослідники планують випробувати технологію в несприятливих середовищах на Землі – в Антарктиці або Чилі.
Коментарів: 2
Правдоруб Показати IP 19 Липня 2019 13:21
Приблизити атмосферу Марсу до Земної неможливо, так як розміри планети і гравітація робить цей прцес неможливим, в природі все і так створено за оптимальним сценарієм. Земля завдяки в 2 рази більшій гравітації має можливість утримувати такі легкі гази як кисень і він не дисипує з атмосфери, навіть наша планета постійно втрачає свою атмосферу але завдяки вулканічній діяльності та діяльності бактерій вона постійно оновлюється.
Анонім Показати IP 20 Липня 2019 17:23
Краще б вони думали над тим, як покращити клімат на Землі, не нищили нашу домівку,бо іншої такої не буде...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus