USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Уперше вчені за допомогою давньої ДНК відтворили зовнішність загадкового предка людства
В людських популяціях і сьогодні залишається їхній слід.

Команда вчених з Ізраїлю та Іспанії спробувала відтворити анатомію загадкових денисовців – вимерлого виду людей, який близько 40 тисяч років тому жив в одних місцях з неандертальцями та сучасними людьми.

Про це повідомляє ТСН із посиланням на роботу, опубліковану 19 вересня в журналі Cell.

Команду дослідників очолили генетики Девідом Гохманів і Лиран Кармель з Єврейського університету в Єрусалимі. Вони спробували відтворити фізичні особливості денисовців, беручи за основу те, як могли функціонувати їхні гени. Справа в тому, що останків цього виду зовсім мало – кістка фаланги пальця руки дівчинки(її ДНК і використали в роботі), корінний зуб молодого чоловіка та фаланга пальця ноги.

Незважаючи на брак останків, денисівці залишили слід в еволюції нашого виду. Від наших предків вони відділилися близько 700 тисяч років тому, але коли сучасні люди і денисівців зустрілися знову сотні тисяч років потому, вони спарювалися, тож їхня ДНК залишилась в людських популяціях сьогодні.

За результатами дослідження цей давній вид міг мати велику грудну клітку, низький лоб та широкий таз. «Це перша реконструкція скелетної анатомії денисівця», – говорить Кармель. Художній малюнок, заснований на цьому кістяку, зображує темні широкі очі та широкий ніс.



Інформація була отримана на основні ділянок ДНК денисівця, що регулюють активність генів, відповідальних за розвитку скелета.

Реакція наукової спільноти на цю роботу варіюються від оптимістичної цікавості до відвертого скептицизму. Остаточний вердикт точності портрета стародавньої дівчинки може поставити знахідка більших частин скелету Денисівської людини.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus