Світ вражає: Українець запатентував молекулу пам'яті, яка може допомогти у боротьбі з хворобою Альцгеймера. Відео
![](/resize/300x157/r/files/messages/9712/e57c118c9de990b74e603b505493cf1d.png)
Науковець з Івано-Франківська Олег Лущак знайшов молекулу у родіолі рожевій, що росте у високогір’ї Карпат.
Проєкт, каже, був дуже дорогим та ризикованим – колеги давали лише 1 відсоток зі ста, що буде успіх.
Ця історія почалася 8 років тому: біохімік Олег Лущак, вивчаючи цілющі властивості родіоли рожевої з карпатського високогіря, припустив – не весь її потенціал розкрито. Тож почав шукати на свої дослідження спонсорів. Ідеєю українця зацікавилися у Німеччині. Там Олег зробив відкриття – екстракт родіоли покращує память.
Тож запропонував шукати далі – єдину молекулу, на основі якої можна було б розробляти ліки. За 8 років науковці перевірили мільйони молекул. І таки знайшли – ту, яка може відновлювати втрачений з віком контакт між нервовими клітинами. Іншими словами – відновлює память та здатність організмів вчитися.
Сенсаційне відкриття науковці запатентували. Кажуть, це перспектива знайти реальні ліки. Наприклад, від хвороб Альцгеймера та Паркінсона. От тільки доля українського вченого у цьому патенті – трохи більше 1%. Оскільки його тут – тільки мізки. Німці ж витратили на дослідження колосальну суму – 1,5 млн. євро.
Український науковець мріє почати дослідження на людях. І волонтери вже є. От тільки знову усе впирається у відсутність грошей.
Проєкт, каже, був дуже дорогим та ризикованим – колеги давали лише 1 відсоток зі ста, що буде успіх.
Ця історія почалася 8 років тому: біохімік Олег Лущак, вивчаючи цілющі властивості родіоли рожевої з карпатського високогіря, припустив – не весь її потенціал розкрито. Тож почав шукати на свої дослідження спонсорів. Ідеєю українця зацікавилися у Німеччині. Там Олег зробив відкриття – екстракт родіоли покращує память.
Тож запропонував шукати далі – єдину молекулу, на основі якої можна було б розробляти ліки. За 8 років науковці перевірили мільйони молекул. І таки знайшли – ту, яка може відновлювати втрачений з віком контакт між нервовими клітинами. Іншими словами – відновлює память та здатність організмів вчитися.
Сенсаційне відкриття науковці запатентували. Кажуть, це перспектива знайти реальні ліки. Наприклад, від хвороб Альцгеймера та Паркінсона. От тільки доля українського вченого у цьому патенті – трохи більше 1%. Оскільки його тут – тільки мізки. Німці ж витратили на дослідження колосальну суму – 1,5 млн. євро.
Український науковець мріє почати дослідження на людях. І волонтери вже є. От тільки знову усе впирається у відсутність грошей.
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Велике переселення: три ведмеді з Луцького зоопарку поїхали до Молдови, а на Волинь прибули лама й мари патагонські
Сьогодні 16:27
Сьогодні 16:27
НАТО призначив спецпредставника в Україні
Сьогодні 16:10
Сьогодні 16:10
На Волині через негоду дерево впало на житловий будинок
Сьогодні 15:53
Сьогодні 15:53
95 українських захисників звільнені з російського полону
Сьогодні 15:20
Сьогодні 15:20
У Луцьку п'яного водія патрульним довелося ловити. Відео
Сьогодні 15:04
Сьогодні 15:04
Литва забороняє в'їзд легковиків на білоруських номерах
Сьогодні 14:30
Сьогодні 14:30
За добу шахраї видурили у волинян майже 80 тисяч гривень
Сьогодні 14:14
Сьогодні 14:14
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.