USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Учені проводять експеримент, аби назавжди знищити комарів
Група вчених хоче генно модифікувати комарів, аби винищити вид і врятувати людство від багатьох хвороб, які вони переносять.

Так, дослідники планують генетично модифікувати комах, використовуючи нову технологію редагування генів CRISPR. Втручання має вплинути на самок – вони перестануть кусати і не зможуть розмножуватись, передає Соцпортал.



Якщо методика фахівців виявиться успішною, то в результаті ціле покоління комарів не зможе харчуватися або розмножуватися. Генетичні мутації поширяться всією популяцією і швидко знищать весь вид.

Разом з цим екологи б’ють на сполох: добре відомо, що екосистеми надзвичайно чутливі до будь-яких змін, а щось настільки радикальне, як знищення цілого виду, може мати масштабні і непередбачувані наслідки.

Наразі експеримент проводять у закритій лабораторії, аби подивитись, чи зможуть модифіковані комарі повністю замінити популяцію немодифікованих. Зрештою їх можуть випустити на волю, проте для цього потрібні роки консультацій, аби зважити усі переваги та недоліки. Поки що під прицілом лише один вид комарів, яких існують сотні.

Раніше учені пророчили катастрофічні наслідки для Землі та людства через "комашиний Апокаліпсис". Вже за століття на планеті може зовсім не залишитись комах. Сільське господарство, інтенсивне використання пестицидів, зміни клімату - основні причини цього.

Також дослідники розповіли, що може зробити кожна людина для запобігання цій масовій загибелі.
Коментарів: 1
Ідійоти Показати IP 7 Березня 2019 14:44
А про глобальні наслідки зникнення цілого виду комах, які є частиною харчогово ланцюга, ті "учені" подумали?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus