USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: У Японії курсує потяг, який гавкає на оленів
Токійська газета Asahi Shimbun передала, що комбінація звуків призначена для того, аби відлякувати оленів від поїздів, а відповідно - скоротити кількість смертей тварин на залізниці.

Чиновники із Залізничного технічного дослідницького інституту (RTRI) кажуть, що 20 секундного гарчання собаки достатньо, щоб змусити тварин втекти, інформує ВВС Україна.

Дослідники інституту кажуть, що нічні випробування, коли олені збиралися навколо залізничних колій, скоротили появу оленів вдвічі.

Якщо ефективність доведуть, в найближчих планах створити статичні об'єкти зі звуками гавкання у місцях, де зазвичай зустрічаються олені, але "шуми не будуть лунати в районах, де поруч із залізницею живуть люди".

У Японії дослідники обладнали потяг гучномовцем який, який гарчить як собака, і фиркає як олень, щоб запобігти зіткненням на залізниці.

Оленів приваблюють залізничні колії через потребу в залізі у їхньому раціоні. Вони вилизують рейки, щоб підібрати залізну тирсу, яка лишається після того, як колеса торкаються колії.

Ще один план, який у грудні розробив працівник залізниці, включає ультразвукові хвилі, які дозволяють тваринам отримувати доступ до доріжок, коли поїзди не їдуть.

Під час випробувань ідея Юкі Хікіта різко зменшила смертність оленів у тому районі.

В японському міністерстві транспорту заявили, що 2016 року зареєстровали 613 випадків зіткнення поїздів з оленями та іншими дикими тварин. І щоразу інцидент спричиняв затримку поїзда в середньому на півгодини, а то й більше.

Але гавкаючий клаксон - це не перший випадок, коли собаки та залізниця співпрацюють разом в Японії.

Залізниця у центральній префектурі Нара має машини у формі собак та котів, а ще рухомий склад у вигляді фортепіано та тістечка.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus