USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30
Світ вражає: У Польщі в каналізації знайшли середньовічний замок
У польському місті Новогард виявили залишки середньовічного замку роду фон Еверштайн.

На знахідку натрапили робітники, які ремонтували каналізацію на території місцевої в'язниці, передає Gazeta.ua.

Замок у Новогарді збудували у ХІІІ ст. Пізніше його перебудував древній лицарський рід фон Еверштайн. Будівля серйозно постраждала в результаті 30-річної війни. Пізніше її зруйнували під час вторгнення шведів. У ХІХ ст. залишки замку перебудували на в'язницю, яка тут функціонує й донині. Робітники, які натрапили на кам'яні та цегляні стіни, на місце подій викликали археологів.

"Відкриті руїни, це очевидно останки південно-західної, так званої Високої башти – головної будівлі замку. Розчищаючи фрагменти цієї стіни, ми натрапили на тунель. Саме в ньому знайшли найдавніші об'єкти. Тисячі фрагментів кераміки, скла, кахлів, - каже археолог Гжегож Курка. - Зокрема, тут знайшли прекрасну фігуру, що колись вінчала кахельну піч – справжній раритет. Серед артефактів XVII ст. трапляються і скляні колби, що може свідчити, що в замку мешкав алхімік. Можливо, інформацію про нього знайдуть у документах тої епохи. Під час розкопок ми виявили й шприц XVII ст. для клізм. У той час робити клізми було популярним серед багатих людей. Це як зараз уколи ботоксу. Один із королів Франції під час клізми навіть приймав гостей".

Через важливість відкриття прийняли рішення - каналізаційну систему перероблять так, щоб труба оминала руїни вежі. Після ретельного огляду та документації об'єкт засиплють, а артефакти передадуть до музею.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus