USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: У хвості динозавра знайшли хворобу, від якої досі страждають люди
У скам’янілому хвості молодого динозавра, який жив понад 60 млн років тому в південній частині теперішньої Альберти (Канада), знайшли рідкісну пухлину, яка сьогодні трапляється в людей, особливо дітей у віці до 10 років.

Про це повідомляє Ракурс.

Йдеться про лангергансоклітинний гістіоцитоз – хворобу, при якій патологічні імунні клітини активно розмножуються, особливо в легенях і кістках, що викликає формування рубцевої тканини. Про це повідомляє прес-служба Університету Тель-Авіва.

Більшість пухлин, пов’язаних з лангергансоклітинним гістіоцитозом, які можуть бути дуже болючими, раптово з’являються в кістках дітей у віці 2−10 років. На щастя, ці пухлини зникають без втручання у багатьох випадках, – зазначають учені.

Хворобу у динозавра вдалося виявити за допомогою сучасних технологій – мікрокомп’ютерної томографії – рентгенографії в 3D, яка здійснюється за тим же методом, що й схожі технології у медицині, але в невеликих масштабах зі значно збільшеною роздільною здатністю – до декількох мікронів.

Це 3D-мікроскопія, де дуже тонку масштабну внутрішню структуру об’єктів вдається побачити в неруйнівний спосіб.

Увагу вчених привернули два хребці динозавра, які містили порожнини специфічної форми.


Ми просканували хребці динозавра і створили комп’ютерну 3D-реконструкцію пухлини та судин, які її живили. Мікро- та макроаналізи підтвердили, що насправді це лангергансоклітинний гістіоцитоз. Це перший випадок, коли це захворювання було виявлене в динозавра, – наголошують дослідники.

Таким чином, учені встановили, що ця хвороба властива не лише людині й існує вже щонайменше 60 млн років.

Ми намагаємось зрозуміти, чому певні захворювання виживають в процесі еволюції, щоб встановити, що їх викликає, задля створення нових ефективних способів їх лікування, – резюмують дослідники.

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus