USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: У Грузії виявили монету Октавіана Августа, викарбувану в 15 році до нашої ери
Високогірний регіон Грузії – Сванетія, як виявилось, підтримував активні зв’язки із зовнішнім світом ще в період стародавнього Риму.

До такого висновку прийшли грузинські вчені після ретельного вивчення знайденої у Верхній Сванетії досить рідкісної монети – денарія Октавіана Августа – знаменитого римського імператора, передає УНН.

Вчені з’ясували, що цей денарій Октавіана Августа досить рідкісного типу, був викарбуваний в 15 році до нашої ери на монетному дворі Лугдума – зараз на цій території розташоване місто Ліон у Франції.

Монета Октавіана Августа вже виставлена ​​в Местії, в нумізматичному кабінеті музею історії та етнографії. Побачити рідкісний артефакт можуть всі відвідувачі музею.
Відкриття ще раз показало актуальність активних зв’язків Сванетії із зовнішнім світом в римський період, підкреслюють в Національному музеї Грузії.

«Інтердисциплінарне дослідження виявленого в Сванетії нумізматичного скарбу показало, що цей регіон, як невід’ємна частина Грузії, з політико-економічної та культурної точки зору, протягом величезного періоду часу підтримував тісні зв’язки як всередині країни, так і з зовнішнім світом», – сказано в повідомленні музею.
Коментарів: 1
Катя Показати IP 6 Серпня 2021 21:12
У нас тоже много римських монет, люблю их смотреть https://violity.com/auction/6-respublikanskaya-epoha-dinastiya-yuliev---klavdiev-dinastiya-flaviev-do-96-g---domician?show_type=1&order=60&utm_source=sorting_active&utm_medium=sorting_popularity. Теперь это не просто деньги, это история

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus