USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: У грошах щастя. Вчені з’ясували, на скільки років багатство продовжує життя
Американські та британські медики показали, що багаті люди живуть здоровим життям без інвалідності, в середньому на дев’ять років довше, ніж менш забезпечені люди.

В дослідженні йдеться про продовження періоду, вільного від інвалідності та постійних болів.

Про це повідомляє Новое время.

Дослідники проаналізували дані про більш ніж 25 000 дорослих старше 50 років в пошуках чинників, які могли б передбачити, як довго вони будуть жити, перш ніж вони почнуть страждати від вікових порушень, наприклад, від нездатності встати з ліжка або готувати їжу самостійно.

Команда дослідників виявила, що найбільшим соціально-економічним фактором у прогнозуванні цих проблем, було багатство. Від 50-річного віку найбагатші чоловіки могли очікувати ще 31 рік здорового життя – в порівнянні з найменш забезпеченими, які могли очікувати тільки ще 22−23 роки.

Згідно з прогнозами, для найбагатших жінок здоров’я буде ще на 33 роки більше, ніж для 24 найбідніших.

«Хоча очікувана тривалість життя є корисним показником здоров’я, якість життя в міру того, як ми стаємо старше, також має вирішальне значення. Вимірюючи очікувану тривалість здорового життя, ми можемо отримати оцінку кількості років, проведених в сприятливих умовах здоров’я або без інвалідності», – заявила провідний автор роботи Паола Занінотто, фахівець з громадській охороні здоров’я в Університетському коледжі Лондона.

Дані для нової роботи були взяті з двох досліджень старіння: одне з Великобританії, в якому було 10 754 респондента, і інше з США, з 14 803 респондентами. Між двома країнами не було суттєвих відмінностей щодо основних результатів дослідження.

«Нерівність в очікуваної тривалості здорового життя існує в обох країнах і має однакову величину. В обох країнах зусилля по скороченню нерівності стосовно здоров’я повинні бути націлені на людей з неблагополучних соціально-економічних груп», – написали автори в своєму висновку.

В цілому, показник тривалості життя при народженні в 2016 році – останній рік, за який наявні дані – був 72 років, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. За даними ВООЗ, середня тривалість життя в світі виросла на 5,5 років в період з 2000 по 2016 рік, що є найшвидшим збільшенням з 1960-х років.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus