USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: У древньому бурштині знайшли комаху з гігантськими химерними антенами. Фото
Комаху виявили у доісторичному бурштині на території сучасної Мьянми.

Диво-комаха привернула увагу вчених химерними широкими і довгими антенами на голові.

«Це може бути новий тип антен для комах», – розповідає Бао-Цзе Ду, співавтор дослідження з університету Нанкай (Китай).

Про знахідку повідомляє Урядовий кур’єр.

За словами Бао-Цзе Ду, вчена була шокована, коли вперше оглянула зразок, вік якого становить майже 100 мільйонів років. Вчені назвали новий вид комах Magnusantenna wuae. Він відноситься до сімейства крайовиків (Coreidae) – напівжорсткокрилих комах з підряду блощиць.

Сімейство крайовиків відрізняється від інших комах особливим розширенням вусиків і гомілок. Однак походження і рання різноманітність таких експансій у Coreidae невідомі.

У знайденої в бурштині комахи антени виявилися у 12,3 рази довшими і в 4,4 рази ширшими голови. Вчені вважають, що такі гігантські вусики служили Magnusantenna wuae для того, щоб зосередити на них увагу хижаків і відвернути від голови та інших частин тіла, уникнувши смертельної атаки. Вчені впевнені, що відірвані антени у цих комах могли відростати заново.



Вчені також відзначають, що подібні вузькоспеціалізовані риси мають перевагу в пошуку партнерів та в захисті від хижаків. Однак підтримка таких рис пов'язана з відповідними витратами, що може обмежити здатність окремих видів адаптуватися до мінливих умов і збільшує ризик вимирання.



Автори роботи вважають, що подовжені антени Magnusantenna wuae, хоча і відволікали увагу від хижаків від інших частин тіла, але самі по собі могли залучати їх підвищену увагу. Крім того, ці придатки, ймовірно, змушували комаха рухатися повільніше, а також вимагали підвищених ресурсів на їх регенерацію і обмін речовин.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus