USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: У Чехії створили папір-«вбивцю» коронавірусу. Фото
Чеські експерти розробили перший у світі папір, який вбиває віруси, бактерії та дріжджі. Він також знищує коронавірус упродовж 30 хвилин.

Про це повідомила Академія наук Чеської Республіки, передає ТСН.

«Вчені Інституту хімічних процесів Академії наук Чехії та експерти паперової компанії SPM – Security Paper Mill, які спільно займалися розробкою, назвали його «антиковідним папером»,- йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з такого паперу можна буде виготовляти банкноти, цінні папери тощо без ризику передачі інфекції. Також ним можна буде користуватися в галузі охорони здоров’я чи на інших робочих місцях з високим ризиком інфікування.

Папір містить наноструктуровані комплекси цинку та срібла.
«Вони нейтралізують і затримують віруси, бактерії та дріжджі протягом усього періоду життя паперу. Водночас вони не вивільняються з нього і повністю безпечні при контакті зі шкірою людини», – пояснює принцип унікальної технології Іржі Собек з Інституту хімічних процесів.

За його словами, перевага цих комплексів також полягає в тому, що їх можна закріпити на інших матеріалах, наприклад, на тканинах.

Міжнародні дослідження показують, що коронавірус може залишатися активним на картоні до 24 годин. Водночас «антиковідний папір» робить роботу безпечною для користувачів після перших десяти хвилин.
«У нас випробування підтвердили, що через 30 хвилин вірус знищується 100%. Також папір захищає від широкого кола бактерій, таких як MRSA або золотистий стафілокок», – говорить Майкл Брода, генеральний директор SPM-Security Paper Mill, який брав участь у розробці.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus