USD 41.30 41.80
  • USD 41.30 41.80
  • EUR 41.30 41.80
  • PLN 10.40 10.65
Світ вражає: Тисячі монет: у Німеччині знайшли скарб срібла часів стародавнього Риму
15 Листопада 2021 11:38
0
Археологи німецького міста Аугсбург виявили у висохлому руслі річки найбільший скарб римського срібла, колись знайдений у Баварії.

Скарб приблизно з 5600 срібних динаріїв I і II століть був знайдений в районі Оберхаузен, найстарішій частині міста, на місці запланованого будівництва.

Монети в скарбі датуються періодом від правління Нерона в середині I століття до правління Септимія Севера невдовзі після 200 року нашої ери. Зображені імператори Траян, Адріан, Антонін Пій та Марк Аврелій, а також набагато менш відомий імператор Дідій Юліан, який правив три місяці (березень – червень 193 року). Його монети надзвичайно рідкісні, адже Дідій мав мало часу для їх карбування.

Срібні монети були виявлені недалеко від місця ранньої римської бази в Баварії, у гравії старого русла річки Вертах. Тут археологи досліджували територію майбутнього житлового кварталу.

«Ми припускаємо, що скарб було поховано за межами міста Августа Вінделікум, неподалік дороги Віа Клаудіа, яка проходила там на початку 3 століття, і так і не було знайдено. Місце, де сховали скарб, ймовірно, було змито багато століть потому через повінь у Вертаху, і монети були розсипані в річковому гравії», – пояснює Себастьян Гаїрос, голова відділу археології міста Аугсбург.

«Простий солдат заробляв від 375 до 500 динаріїв на початку 3 століття. Отже, цей скарб еквівалентний заробітку приблизно за 11−15 років», – пояснили археологи.

На додаток до скарбу монет археологи виявили у тому ж районі сотні римських артефактів. Вони знайшли зброю, інструменти, прикраси, посуд та багато іншого.

Місцеві ЗМІ зазначають, що деякі монети зі скарбів та інші артефакти, знайдені під час розкопок, будуть ненадовго виставлені в Аугсбурзі вже з 17 грудня 2021 року.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus