USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Світу вперше показали загадковий храм, пов'язаний із міфічним засновником Риму. Фото
21 лютого італійські археологи уперше представили пресі захопливу знахідку на Римському Форумі.

За їхніми словами, це може бути загублена святиня, присвяченій тисячі років тому Ромулу, легендарному засновнику Риму і першому царю.

Як повідомляє ТСН, на перший погляд відкриття не особливо примітне: якщо зазирнути в розкопану камеру, то можна побачити щось на кшталт кам’яного корита, яке археологи називають саркофагом або кам’яною труною. Там також є циліндричний кам’яний блок, можливо, вівтар.

Обидва предмета зроблені з гірської породи туф, вирізаної з Капітолійського пагорба, з якого відкривається краєвид на Форум.

Нещодавно розкопаний район «є місцем, яке в історії і в римській уяві, вказує на культ Ромула», сказала археологиня Патріція Фортіні.

Вона зазначила, що ніхто не висував гіпотезу, що саркофаг насправді містить кістки Ромула, який, за легендами, зі своїм близнюком Ремом заснував місто біля річки Тібр близько 753 року до н.е. і заснував Стародавній Рим. Ймовірно, храм відноситься до 6 століття до н.е., тобто побудований приблизно за 200 років після часів Ромула.

«Ми не знаємо, чи існував Ромул фізично» таким, як його описували в легендах, сказала Фортіні. Але деякі стародавні джерела стверджували, що Ромул був похований в області знахідки, і саркофаг міг служити меморіалом.

Альфонсина Руссо, археологиня, відповідальна за знахідку, зазначила, що згідно з деякими стародавніми переказами Ромул був убитий і розчленований, за іншими – вознісся на небеса.

«Це не може бути його могила, але ми вважаємо, що це меморіал, кенотаф», – додала Руссо.

Розкопки все ще тривають, а місцева влада сподівається, що публіка зможе прогулятися під землею і подивитися на знахідку приблизно через два роки.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus