USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Сумна пісня кохання: вчені вперше записали, як співає найрідкісніший у світі кит
Вчені вперше записали спів японського кита – одного з найрідкісніших на планеті. Популяція цього виду нараховує всього 30 особин.

Дослідники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) за допомогою акустичних реєстраторів записали спів одного з найрідкісніших китів на планеті – японського.

Вченим вдалося зареєструвати повторювані звуки в Беринговому морі.

Співаками виявилися особини чоловічої статі, інформує ZNAJ.UA.



Вперше вдалося зафіксувати спів японського кита під час експедиції в 2010 році. Як розповіла в інтерв’ю Associated Press фахівець NOAA Fisheries, морський біолог Джессіка Кренс, тоді дослідники не змогли ідентифікувати дивні звукові мотиви.

Вони лише припустили, що це може бути японський кит, однак підтвердити здогад візуально їм не вдалося.

Лише через сім років – у 2017 році – Джессіка Кранс і її команда знову зафіксували одну з китових пісень. Дослідники змогли записати звук одночасно на чотирьох буйках – так їм вдалося визначити приблизне місце розташування «співака».

Більш того, велетенського «виконавця» вдалося сфотографувати – припущення, що звуки видає японський кит, підтвердилися.



Всього протягом восьми років вченим вдалося зафіксувати чотири різних типи пісень в різних місцях Берингового моря. Як повідомляють дослідники NOAA в своїй науковій статті, вони складаються з 1-3 повторюють фраз.

Звуки, які найчастіше видають японські кити, схожі на постріл. Три з чотирьох пісень також містили стогони, низькочастотні заклики, крики і трелі.



Вчені кажуть, що скоріш за все, популяція японських китів єдина співуча. Адже серед їхніх родичів з інших місцин нічого подібного не зафіксовано – вони видають лише окремі звуки.

Схоже, що співати кити почали не від хорошого життя. Ця пісня – відчайдушна спроба самців привабити самицю. А коли вас лише 30 особин, зробити це не так вже й просто.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus