USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30
Світ вражає: Студенти з Франківська винайшли жуйку проти пародонтозу
15 Листопада 2017 14:44
0
Студенти Івано-Франківського Прикарпатского національного університету імені Василя Стефаника створили жувальну гумку з карамелізованого меду, яка оздоровлює ротову порожнину і запобігає появі пародонтозу.

Жуйку для профілактики захворювань ротової порожнини представила студентка факультету природничих наук кафедри теоретичної і практичної хімії ПНУ Марта Цап на конкурсі інвестиційних проектів, повідомляє видання КУРС.

Продукт заснований на бактерицидних та антисептичних властивостях меду – для лікування і профілактики пародонтозу.

За основу "жуйки" взяли карамелізований мед – студенти дослідили хімічний склад та перетворення продукту і зробили висновок, що при карамелізації меду підвищується його біологічна активність.

Дію карамелізованого меду перевірили спеціалісти стоматологічного факультету ІФНМУ на 9 добровольцях –ті впродовж місяця споживали корисні жуйки.

У 6 з них, як стверджують спеціалісти, стан пародонти покращився.

Окрім меду, до складу жуйок входять віск, прополіс та інші продукти бджільництва.

Тому їх, якщо захочеться, каже Марта Цап, можна безпечно з'їсти.

"Вирішальний бактерицидний ефект, – стверджує вона, – досягається за рахунок меду, а не супутніх продуктів".

Жувальна гумка готова до серійного виробництва.

Щоби започаткувати виготовлення медових жуйок, які запобігають пародонтозу та оздоровлюють порожнину рота, потрібно 209 тисяч грн. За рік можна сподіватися на надходження в розмірі 96 тисяч грн, окупність проекту – 2 роки.

Потрібно автоматизувати процес, пояснюють розробники. Зараз жуйки роблять вручну – у вигляді цукерок.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus