USD 41.50 41.90
  • USD 41.50 41.90
  • EUR 41.55 42.00
  • PLN 10.50 10.70
Світ вражає: Штучний інтелект вперше в історії винайшов ліки для людей
Штучний інтелект вперше застосували при розробці медичних препаратів. Таким чином, розумна машина «винайшла» молекулу, яку готують до клінічних випробувань на людях. Новий препарат був створений під час співпраці британського стартапа Exscientia і японської фармацевтичної компанії Sumitomo Dainippon Pharma.

Як пише УНІАН з посиланням на BBC, нові ліки призначені для пацієнтів, які страждають від обсесивно-компульсивного розладу. Зазвичай, минає п’ять років розробки, перш ніж нові формули дозволяють випробувати. Але препарату, розробленому штучним інтелектом, вистачило й 12 місяців.

Виконавчий директор Exscientia професор Ендрю Хопкінс назвав це «ключовою віхою у винайдені ліків».

«Штучний інтелект вже діагностував пацієнтів, аналізував їхні дані й результати сканування. Але це - перше застосування штучного інтелекту в створенні нових медичних препаратів», - пояснив він.

Нова молекула отримала назву DSP-1181. Його вдалося створити завдяки тому, що алгоритм опрацював всі потенційні сполуки, перевіряючи їх на відповідність величезній базі даних параметрів.

«Потрібно зробити мільярди рішень, щоб знайти правильні молекули. І точна розробка ліків – це велика робота», - сказав Хопкінс.

«Але перевага алгоритмів в тому, що вони агностичні. Тому їх можна застосувати до будь-якої хвороби», - додав він.

Перший етап випробування нового препарату відбудеться в Японії. В разі успіху, наступним етапом стануть глобальні тести. Компанія вже працює над потенційними ліками для лікування раку й серцево-судинних захворювань. Розробники сподіваються, що готові для клінічних випробувань молекули у них будуть до кінця року.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus