USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15
Світ вражає: Сфінкс з головою правителя: археологи знайшли гігантські статуї фараона Аменхотепа III
Під час розкопок у храмі Аменхотепа III вченим вдалося відшукати чимало вражаючих артефактів. Серед них – величезні заготовки для статуй.

Про це повідомляє 24 канал.

Німецько-єгипетська місія археологів проводила розкопки у храмі Аменхотепа III. Науковуці знайшли величезні шматки вапняку, що були заготовками для сфінксів із головою царя.

Дослідження відбувається в межах «Проєкту збереження колосів Мемнона та храму Аменхотепа III». Серед знайдених блоків виявилися гігантські статуї фараона Аменхотепа III.

Вони були зроблені у формі сфінксів. На голові статуй був головний убір немес, довкола шиї розташований широкий комір, а обличчя прикрашає царська борода.
 Модель статуї Аменхотепа III
Модель статуї Аменхотепа III

На одній із частин статуї знайшли напис – закінчення королівського імені, що можна перекласти як «коханий Амона-Ра». Усі частини включно з лапами вже помістили у форми для збереження та реставрації.

Як повідомляє керівниця дослідження Хоуріг Сурузіан, довжина сфінксів становила близько 8 метрів.

Знайшли й інші артефакти:

Під час розкопок також було знайдено 3 погруддя та 3 нижні частини статуй богині-левиці Сехмет, що виготовлені з магматичної гірської породи – гранодіориту. Ці фрагменти об'єднають зі знайденими раніше та демонструватимуть у храмі.

Також знайшли фрагменти обробки стін з пісковика в рельєфі. Окрім того, виявили невелику статую чиновника, який сидить зі своєю дружиною.

Зараз усі знайдені скульптури перебувають на реставрації. Їх намагаються відновити та встановити на колишніх місцях у храмі.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus